MENU

"Маємо дбати не про "предмети", а про рівень освіти". Освітній омбудсмен висловився щодо скорочення предметів у школах України

961 0

 Освітній омбудсмен висловився щодо скорочення предметів у школах УкраїниСергій Горбачов (Фото:Sergii Gorbachov/Facebook)

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов прокоментував питання щодо зменшення кількості предметів у школах України. За його словами, потрібно дбати не про предмети, а про рівень освіти дітей – "не тотожні речі".

Про це він написав у Facebook у середу, 19 квітня, інформує UAINFO.org.

За словами Горбачова, палкі дискусії тривають, оскільки після переформатування змісту освіти багатьом доведеться "серйозно перенавчатися та опановувати нові методики викладання". Це подобається не всім, але зробити доведеться, каже він.

"Шкільний "предмет" - то дещо штучно виокремлена в інтересах організації освітнього процесу частина змісту освіти. Для нас же головним мають бути не "предмети", а які знання та компетентності отримають наші діти в результаті здобуття освіти. А тут варіацій може бути дуже багато - залежно від запитів та потреб саме наших дітей.

Читайте також: Результат тестування буде відразу. Шкарлет розповів про особливості вступної кампанії 2023 року

Ось це ми маємо робити, про це маємо дбати, а не про перелік "предметів", набір яких дуже і дуже відрізняється у різних країнах. І, якщо подивитися на загал, Україна, на жаль, має одне із сумнівних перших місць за кількістю "предметів".

І в той же час маємо доволі посередні, щоб не використовувати більш неприємні визначення, результати за якістю освіти: достатньо подивитися результати міжнародного дослідження PISA", — наголосив освітній омбудсмен. 

Чому такі палки дискусії - відповідь проста: переформатування змісту освіти буде мати наслідком те, що багатьом в освіті доведеться рішуче оновлювати свої навички та методичні підходи, опановувати нові методики викладання, серйозно перенавчатися. А це не всім до вподоби. Тому і спротив.

Читайте також: Вступна кампанія-2023: Рада скасувала підсумкову атестацію для учнів 11-х класів, абітурієнти складатимуть удосконалений НМТ 

"Але зробити це все одно доведеться, який би спротив оновленню освіти ми не долали. Бо дітей треба вчити тому, що їм дійсно потрібно у житті. І вчити зацікавлено: щоб школа була тим місцем, куди дитина хоче і буде йти з бажанням, щоб розвиватися і опановувати нові знання. Ці знання і вміння їх використовувати (це називається компетентності), які людині потрібні у реальному житті: не лише дорослому, колись потім, а вже тут і зараз", –додав омбудсмен. 

Раніше скорочення предметів у школах підтримав міністр освіти та науки Оксен Лісовий. За його словами, кільксть має бути "раціональною" — не збільшена, а зменшена. Зокрема, він аргументував це надмірним навантаженням на дітей та запропонував у Facebook ділитися своїми думками щодо цього питання.

"Наша спільна мета – створити для дітей можливості здобути якісну, корисну та сучасну освіту. Тож давайте спілкуватися", – запропонував міністр. 

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини