Єрмак заявив, що вступ України до НАТО прискорить завершення війни
Андрій Єрмак (Фото:Офіс президента)
Рішення про вступ України до НАТО допоможе прискорити завершення війни, яку розв’язала Росія, та забезпечить мир у Європі, заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак.
В інтерв'ю журналістам нідерландського національного телеканалу NOS та газети NRC він наголосив, що це також забезпечить мир у Європі, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
«НАТО та його існуючі члени повинні відчувати себе у безпеці. Я вважаю, що наш вступ до НАТО є найкращим способом прискорити завершення війни та забезпечити мир у Європі на майбутнє та запобігти можливому вторгненню Росії», — сказав він.
Єрмак зазначив, що Україна сподівається на дві речі на саміті НАТО у Вільнюсі у липні:
- По-перше, чіткий шлях до членства в НАТО.
- По-друге, конкретні гарантії безпеки на проміжний період.
При цьому керівник ОП наголосив, що Україна розуміє, що не може розраховувати на статтю 5, становище НАТО, яке передбачає, що напад на одну державу-член тлумачиться як напад на всі держави-члени.
Він зазначив, що Україна воює проти Росії вже 14 місяців. Вона не боїться і може перемогти. Так, Україна вже звільнила частину окупованих територій, тому вона не просто захищається.
Читайте також: Зеленський про політику Угорщини: Неадекватно бути країною НАТО та другом ворога
За його словами, Україна вже зробила велику роботу для НАТО. Єрмак додав, що вперше за 50 років усі розуміють, що НАТО є найсильнішим альянсом. А Росія не має шансів.
«Чесно кажучи, було б нерозумно не прийняти в НАТО країну з однією з найдосвідченіших і найсильніших армій Європи. Ми не бла-бла, ми показуємо на практиці, що вміємо боротися. Після цієї війни ми маємо побудувати потужну лінію оборони від Балтії до Чорного моря. Жодна угода, окрім членства в НАТО, не захистить країну від нових атак. Я говорю: дайте нам членство після перемоги, але юридично запросіть нас заздалегідь. Це був би дуже сильний сигнал», - додав голова ОП.
Читайте також: Негайний вступ України до НАТО можливий: озвучено варіанти
Верховна Рада у понеділок, 10 квітня, звернулася до держав-членів НАТО та Парламентської асамблеї Альянсу із закликом підтримати заявку України на членство.
Раніше Financial Times з посиланням на джерела повідомило, що США, Німеччина та Угорщина виступають проти ідеї запропонувати Україні «дорожню карту» для членства в НАТО на саміті у липні, на чому наполягають Польща та країни Балтії.
До цього газета The Wall Street Journal також писала, що НАТО хоче продемонструвати підтримку України, при цьому не даючи зайвих обіцянок, оскільки питання членства Києва в Альянсі поки що «не на порядку денному».
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки