У НАТО почали обговорювати сценарії завершення війни Росії проти України, – Bloomberg
Уряди деяких країн НАТО почали розглядати різні сценарії припинення війни Росії проти України.
Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела, обізнані у цьому питанні, інформує UAINFO.org з посиланням на "Еспресо".
Так, за словами джерел видання, обговорення охоплює такі гарантії безпеки, які б захистили Україну, не "провокуючи" при цьому російського диктатора Володимира Путіна.
Повідомляється, що один із можливих варіантів припинення вогню включає створення демілітаризованої зони. За словами одного високопоставленого дипломата НАТО, у разі припинення вогню європейські війська, ймовірно, забезпечать її охорону і патрулювання.
Читайте також: "Непомітно змінює риторику": Зеленський сигналізує, що відкритий до мирних переговорів про припинення війни, – WSJ
За словами іншого високопоставленого західного дипломата, ці дискусії відбуваються на тлі визнання того, що ситуація в Україні є нестабільною і переговори мають розпочатися найближчим часом.
У Bloomberg зазначають, що для європейських союзників ці сценарії є шансом продемонструвати новообраному президенту США Дональду Трампу, що вони можуть залишатися впливовими, якщо переговори про припинення вогню зрештою набудуть конкретної форми.
У виданні зазначають, що ці обговорення, відбувалися у той час, як генеральний секретар НАТО Марк Рютте намагався зосередити увагу на збільшенні поставок зброї в Україну, відкладаючи наразі питання про умови будь-якого припинення вогню.
Читайте також: Розмова з Келлогом, Волцем та Венсом: WSJ розкрив деталі переговорів України з командою Трампа про припинення війни
"Ми повинні робити більше, ніж просто підтримувати Україну в боротьбі... Ми повинні надати достатню підтримку, щоб змінити траєкторію цієї війни раз і назавжди", - сказав Рютте.
Генсек НАТО зазначив, що зміна траєкторії бойових дій в Україні означає необхідність забезпечити її міцну позицію там, де лінія фронту нині рухається на захід.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки