MENU

Довгі розмови мобільним телефоном підвищують тиск, – дослідження

283 0

Довгі розмови мобільним телефоном підвищують тиск, – дослідження

Китайські вчені дізналися, що розмови мобільним телефоном протягом 30 хвилин і більше на тиждень пов'язані з підвищеним ризиком гіпертонії.

Свої висновки вони представили в European Heart Journal Digital Health, інформує UAINFO.org.

Майже три чверті населення земної кулі у віці 10 років і більше мають мобільні телефони. Приблизно 1,3 мільярда людей від 30 до 79 років при цьому страждають на гіпертонію. Високий кров'яний тиск – основний фактор ризику серцевого нападу та інсульту, що є провідною причиною передчасної смертності у світі.

Вчені з Національного центру клінічних досліджень захворювань нирок (Китай) вирішили дізнатися, чи є зв'язок між гіпертонією та розмовами мобільним телефоном. Для цього вони використали дані Британського біобанку, куди увійшли 212046 осіб віком від 37 до 73 років.

Читайте також: З віком ми прокидаємося раніше: експерти пояснили чому

Інформацію про те, наскільки часто випробувані користувалися мобільними телефонами, дослідники зібрали за допомогою спеціальної програми, яка враховує кількість годин розмов по мобільному зв'язку на тиждень.

Було зроблено поправки на вік, стать, індекс маси тіла, належність до тієї чи іншої раси, сімейний анамнез гіпертонії, освіту, статус куріння, рівень холестерину та глюкози в крові, функцію роботи нирок, приймання лікарських препаратів та інші фактори ризику підвищеного тиску.

Середній вік учасників становив 54 роки, 62 відсотки з них були жінками, 88 відсотків користувалися мобільними телефонами. За 12 років спостережень у 13984 людей розвинулася гіпертонія. З'ясувалося, що у тих учасників, які розмовляли телефоном 30 і більше хвилин на тиждень, ймовірність виникнення гіпертонії в середньому була вищою на 12 відсотків, ніж у піддослідних, які витрачали на це менше часу.

Читайте також: Неврологи поділилися рецептами від головного болю

Якщо говорити зокрема, то вчені з'ясували: щотижнева розмова телефоном від 30 до 59 хвилин підвищує ризик розвитку гіпертонії на вісім відсотків, одну-три години – на 13, чотири-шість годин – на 16, понад шість годин – на 25 відсотків. При цьому можливість розвитку гіпертонії була вищою у тих учасників, у яких в сімейному анамнезі вже було захворювання.

Результати виявилися однаковими як для жінок, так і чоловіків.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини