Як заборона на пальне з Росії змінить ціни на АЗС: прогноз експерта
Заборона на імпорт пального російського походження – це визначна подія, ТОП-новина на ринку нафтопродуктів за останні місяці. Рішення Кабінету міністрів"перекриє дорогу" скрапленому газу з РФ, проте мінімально позначиться на цінах на українських АЗС.
Про це написав експерт Консалтингової групи "А-95" Артем Куюн на своїй сторінці в Facebook, , інформує UAINFO.org.
Він зазначив, що на митниці походження підтверджується єдиним документом – сертифікатом походження. Їх є декілька міжнародно затверджених форм, але їх суть однакова – показати звідки походить пальне, в тому числі і його компоненти, якщо це суміш.
Як вплине на ринок крок уряду?
Серед імпортних нафтопродуктів найбільше питань щодо походження було до скрапленого газу. Скоріш за все, дорога для партій російського продукту з мутними документами, зараз закриється. Підозрілий газ був в середньому на 150 євро дешевшим за суто європейський. Це десь 3,5 грн/л. Але очікувати саме такого дорожчання, як на мене, не варто.
Читайте також: Кабмін закрив лазівку для імпорту російського пального через треті країни
По-перше, суміші з сертифікатом EUR1 (свідчить, що у партії як мінімум 51% товару європейського походження. 49% ви самі здогадуєтеся звідки) залишаться з нами. Ціни на ці партії відреагували на новини з українського уряду мінімально.
По-друге, ті ж поляки вже продають в Україну газ з американськими, швецькими та іншими неросійськими сертифікатами, а самі ж заробляють на імпорті дешевого російського.
По-третє, час для запровадження довгоочікуваної заборони дуже хороший, адже у квітні-травні в Чорному морі просіла ціна на газ і він почав активно прибувати у південні регіони України.
Читайте також: Секретні дані. У Росії обвалився видобуток газу, насамперед через Газпром
Вірогідно, що ціна може зрости на 1 грн/л, і те більше через простої на кордоні, ніж через атаку на російський ресурс. Єдине що можна гарантувати – це те, що зростання буде мінімально можливим, адже конкуренція на роздрібному ринку лишається дуже гострою і ніхто не дасть сусіду заробити зайву копійку.
"Як на мене, а ні по цінах, а ні по фактичній присутності російського пального в Україні ситуація не зміниться. Анклав російського дизелю – Чорне та Середземне море. Саме звідти іде дизпальне і в Україну, доречи (див. мій попередній пост). І якщо до сертифікатів з країн ЄС питань мінімум, то до єгипетських, турецьких та марокканських – дуже багато. Але то інша довга історія, до якої ми обов’язково повернемося", – додав Куюн.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки