MENU

В Молдові передумали обмежувати імпорт українського зерна

86 0

В Молдові передумали обмежувати імпорт українського зерна

Молдова відмовилася від наміру запровадити обмеження на імпорт українських зернових. Як заявив міністр сільського господарства країни, з одного боку, цей захід "дав би нульові результати", а з іншого, заходи у відповідь від України призвели б до багатьох втрат для агросектору Молдови.

Про це повідомляє NewsMaker, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.

Також, зазначається, оскільки обсяг імпорту сільськогосподарської продукції з України незначний – близько 177 тонн пшениці та 4 тис. тонн соняшникового насіння, – а елеватори в Молдові дозволяють зберігати близько 3 млн тонн продукції, "молдавським фермерам є, де зберігати зерно".

"Введення обмежень на імпорт нічого не вирішило б. Це не призвело б ні до підвищення відпускних цін для молдавських фермерів, ні до зниження собівартості. Це рішення дало б нульові результати. Навпаки, Україна ввела б обмеження на ввезення молдавської продукції, і тоді багато було би втрачено", – сказав міністр.

Крім того, наголосив він, Молдова також не розглядає можливості заборони транзиту зерна з України через Молдову. Адже, за його словами, "транзит не впливає негативно".

Що передувало

Раніше міністерство сільського господарства Молдови оголосило про свої плани доєднатися до рішення ЄС щодо тимчасової заборони імпорту сільськогосподарських культур з України. Своє рішення там пояснили:

• нібито браком місця у сховищах;

• занепокоєнням місцевих фермерів із цього приводу.

У відповідь на це уряд України заявив про підготовку заборони молдавського імпорту. "Ми повідомили в Кишинів – будь-яке обмеження з боку Молдови вважатиметься вкрай недружнім кроком і спричинить невідкладну заборону всього імпорту з Молдови", – повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Obozrevatel


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини