В Німеччині поширюється отруйний жук Майка. Наскільки він небезпечний?
Чорно-блакитний жук (Meloe proscarabaeus) (Фото:Wikipedia)
Кілька ЗМІ повідомили про поширення отруйного олійного жука в Німеччині. Експерти застерігають від паніки: комаха дуже рідкісне явище в Німеччині, ризик отруєння досить низький. Але варто знати, що потрібно робити, якщо ви все-таки побачите його, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Чому ця тема зараз актуальна?
Чорно-блакитного жука (Meloe proscarabaeus) розміром приблизно від 1 до 3,5 сантиметрів найчастіше можна зустріти в травні. Отрута нелітаючої комахи міститься в її крові. Один жук містить смертельну для людини дозу подразника кантаридину.
Хоча заголовки преси можуть лякати, Експерти налаштовані скептично. Наприклад, Союз охорони природи Німеччини (NABU) заперечив небезпеку.
«Він не новий і не швидко поширюється, як часто стверджують. Навпаки, він знаходиться під загрозою зникнення і знаходиться в червоному списку». Німецький фонд дикої природи також повідомив інформаційному агентству dpa, що не має інформації про поширення жука Майка.
А директор Німецького ентомологічного інституту Зенкенберга Томас Шмітт пояснює в інтерв'ю tagesschau.de, що він не бачить доказів збільшення поширення. Хоча ця тварина широко поширена по всій Німеччині, особливо на північному сході, в цілому вона зустрічається рідко.
«Олійний жук знаходиться в небезпеці головним чином через його надзвичайно складний життєвий цикл і його розмноження. Тому що як личинка він залежить від спеціальних видів диких бджіл як господаря, але їх кількість зменшується». Ось чому лише дуже мало з 10 000 яєць, які відкладає самка жука, насправді перетворюються на іншого жука.
Як правильно поводитися з ними
А як правильно поводитися при зустрічі з отруйною комахою? Просто дайте їй спокій і сприймайте її як частину природи. Не нападайте і не вбивайте її. Оскільки популяція олійного жука скорочується, якщо олійного жука виявляють у сільському господарстві, для боротьби з ним часто використовують пестициди.
Якщо ви все ж контактуєте з олійним жуком, на ураженій ділянці шкіри можуть утворитися отруйні пухирі, мокнучі рани або запалення.
.Для вашого чотирьохлапого улюбленця теж немає небезпеки, собаки зазвичай спочатку нюхають, і якщо вони контактують з токсином, вони точно не з'їдять жука знову. До речі, олійний жук не такий поширений, він входить до списку зникаючих видів. Він також існує лише у квітні та травні, оскільки має досить короткий термін життя.
У NABU також радять поводитися з комахами спокійніше. Нафтові жуки, павук-носферату або шершні «в жодному разі не є агресивними вбивцями», які націлені на людей, сказав федеральний керуючий директор Лейф Міллер. «Якщо залишити цих тварин у спокої, небезпечних ситуацій немає — ні для людей, ні для самих тварин». Тому причин для паніки немає.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки