MENU

Ці речовини перетворюють ковбасу на "отруту": названо найнебезпечніші харчові добавки

1048 0

Ці речовини перетворюють ковбасу на "отруту": названо найнебезпечніші харчові добавки

М'ясні вироби люблять і купують практично всі, особливо ковбаси, сосиски, шинку. Але дуже часто виробники використовують у виробництві крім неякісного м'яса ще й хімію та різні добавки, які можуть бути дуже небезпечними для здоров'я.

Редакція FoodOboz ділиться корисними порадами, на що звернути увагу під час вибору м'ясних виробів, щоб не купити продукт із хімією. Інформацію було опубліковано у виданні Deccoria, інформує UAINFO.org.

Як розпізнати ковбасу з хімією

1. Рідина

З ковбаси з хімією після декількох днів зберігання у холодильнику витікає вода. Після цього ковбаса покриється желеподібним слизом і матиме неприємний запах!

2. Як виробники покращують зовнішній вигляд ковбаси

Структура:

Щоб зробити ковбасу пружною, виробники додають спеціальний вид клею, що скріплює воду всередині ковбаси. Крім клею, містить крохмаль, білки морських водоростей та препарати тропічних рослин. Ці речовини дуже дешеві та, на жаль, швидко піддаються бродінню.

Колір:

Дуже часто ковбасу забарвлюють барвником або додають емульсію консистенції пудингу, яку виготовляють зі шкур тварин. Ще одним барвником, що широко використовується в м'ясній промисловості, є кошеніль. Виготовляється із черевець самок попелиці, що харчуються кактусами, він забарвлює м'ясо в червоний колір.

3. Як покращують смак м'яса за допомогою хімії

Для посилення смаку м'яса додають штучні ароматизатори м'яса чи бекону. Також виробники додають глутамат натрію, який не лише покращує смак, а й підвищує апетит. Вплив глутамату натрію на організм людини до кінця не вивчений, але відомо, що вживання його у великих кількостях шкідливе.

4. Штучне копчення

Для того, щоб ковбаса мала прийнятий аромат і за запахом, кольором і смаком скидалася на деревний дим, вчені створили штучний аромат, який дуже подібний на дим. Саме цим ароматом розпорошують підвішені шматки м'яса у процесі виробництва.

Також таке м'ясо шприцюють, вимочують у розсолі та покривають лаком. Торгові інспектори попереджають, що така практика може бути небезпечною для здоров'я споживачів, оскільки штучно копчене м'ясо містить небезпечно високі концентрації поліфосфатів. Надлишок цих речовин викликає недорозвинення кісток у дітей та остеопороз у людей похилого віку.

5. Що ховається за таємничими позначками E…

Вибираючи ковбасні вироби, обов'язково звертайте увагу на склад, особливо на значок Е.

Наприклад Е250 – нітрит натрію, що консервує м'ясо. Це канцерогенна речовина. У деяких країнах він був повністю вилучений із використання. Його не можна вживати дітям до 6 місяців та людям із гіпертонією.

Е120 – це кармінова кислота, яка діє як барвник, що надає м'ясу гарного рожевого кольору. Його одержують із мелених комах. Кармінова кислота зберігає м'ясо і надає йому червоного кольору.

E425 – конжакова камедь. Споживання у великій кількості спричиняє діарею та біль у животі.

E407 – це карагенан, який діє як стабілізатор та загусник. Виготовляється із морських водоростей. Це потенційно шкідливо. Він може спричинити ентерит, виразку, пухлини і навіть рак.

Е621 – глутамат натрію. Цей підсилювач смаку може викликати алергію та ожиріння.

Як розпізнати шкідливі м'ясні вироби:

Має ідеальний глянець – неприродно блищить на зрізі.

З неї тече вода – через декілька днів лежання у холодильнику або розпакування із фольги з ковбаси тече вода.

Має різкий запах – замість копченого м'яса ми відчуваємо хімічний, кисло-солоний запах.

Який вигляд має якісний, безпечний продукт:

З нього не капає вода.

Маленький, звивистий і закурений.

Ціна дорожча, ніж у супермаркеті.

Не блищить!

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини