MENU

Арктика може втратити увесь лід значно раніше, ніж вважалося: названо фатальну дату

706 0

Арктика може втратити увесь лід значно раніше, ніж вважалося: названо фатальну дату

Уже в 2030-х роках крижана шапка Північного Льодовитого океану зникне влітку. Це відбудеться на десять років раніше, ніж передбачалося і жодні дії людства уже не зможуть нічого змінити.

Про це йдеться у дослідженні, яке опубліковане у журналі Nature Communications, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Вчені кажуть, що на літнє танення величезних плавучих льодовиків на північному полюсі не вплине а ні скорочення викидів вуглекислого газу, що спричиняє глобальне потепління, а ні обмеження глобального потепління на рівні 1,5 градусів за Цельсієм.

За словами співавтора дослідження, професора Інституту океанографії Гамбурзького університету Дірк Ноц, це стане першим важливим компонентом кліматичної системи Землі, який буде втрачено через викиди парникових газів.

Такі зміни, звісно ж, не залишаться непоміченими, оскільки матимуть серйозний вплив на погоду, людей та екосистеми в усьому світі.

Читайте також: Льодовики Арктики кишать "зомбі": вчені зробили несподіване відкриття

Зокрема, як пояснив провідний автор дослідження, дослідник з Університету науки і технологій в Пхохані (Південна Корея) Сеунг-Кі Мін, це може спровокувати прискорене танення вічної мерзлоти, в якій "поховані" парникові гази, що є рушійною силою глобального потепління.

Також може відбутися й підвищення рівня моря, оскільки крижана ковдра Гренландії містить достатньо замерзлої води, щоб підняти рівень Світового океану на шість метрів.

Саме же танення морського льоду не матиме значного впливу на рівень моря, оскільки лід вже знаходиться в океанській воді.

Як пише Phys, зникнення льодового покриття також має ще один негативний ефект. Допоки лід вкриває океан, близько 90% сонячної енергії, яка потрапляє на нього, відбивається назад. Але коли сонячне світло падатиме на темну незамерзлу воду, ця енергія поглинатиметься океаном і поширюватиметься земною кулею.

Північний та Південний полюс в порівнянні з даними на кінець 19-го століття потеплішали на три градуси за Цельсієм. Це майже втричі перевищує середньосвітовий показник.

Читайте також: Під льодом Антарктики знайшли "пальці смерті": можуть заморозити все живе

Ще у 2021 році Міжурядова група експертів з питань зміни клімату (МГЕЗК), наукового консультативного органу ООН, прогнозувала, що Північний Льодовитий океан стане практично вільним від льоду принаймні один раз до середини століття. Але уточнювалося, що для цього потрібні будуть більш екстремальні сценарії викидів парникових газів.

Нове ж дослідження стверджує, що це відбудеться ще до 2040-х років. Прогноз базується на даних спостережень за період 1979-2019 років.

Вчені називають Північний Льодовитий океан "вільним від льоду", якщо площа, вкрита льодом, становить менше мільйона квадратних кілометрів, або близько 7% від загальної площі океану.

В лютому 2023 року вчені повідомили, що площа морського льоду в Антарктиці зменшилася до 1,92 мільйона квадратних кілометрів. Цей показник є найнижчим за всю історію спостережень.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини