Членство після перемоги: Україна на саміті у Вільнюсі отримає алгоритм вступу до НАТО
На Вільнюському саміті країни-члени НАТО нададуть Україні алгоритм вступу до Північноатлантичного альянсу.
Про це розповів заступник міністра оборони Володимир Гаврилов, інформує UAINFO.org.
Як відзначив Гаврилов, країни-члени НАТО "вийдуть на певний порядок нашого вступу, який буде зафіксовано".
За словами заступника міністра оборони, попри консенсусний механізм ухвалення рішень і право вето, він сумнівається у тому, що "будуть великі проблеми" з ухваленням рішення щодо України.
"Є всі ознаки того, що Україна отримає те, що хоче в певному форматі... Вже зараз на саміті у Вільнюсі Україна чітко має розуміти, що після війни, скажімо протягом року-двох, після проведення певних процедурних речей ми будемо членами НАТО, - пояснив Гаврилов.
Читайте також: "Для чого нас туди кличуть?": Зеленський відповів, чого очікує від саміту НАТО у Вільнюсі
Про те, що Україна стане членом НАТО лише після перемоги у війні з Росією, а до цього нашій країні нададуть весь спектр західної зброї, повідомив і радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.
"Аксіома. Поки війна триває - Україна не зможе стати членом НАТО. Але отримає весь спектр зброї "натовського" стандарту. Війна виграна - Україна за прискореною процедурою обов'язковий член НАТО. З досвідом, з переозброєною армією, з надзвичайною користю для спільної європейської безпеки. Спекуляції "як, коли, чому не просто зараз" не потрібні", - зазначив Подоляк.
Читайте також: Ексгенсек НАТО вважає, що деякі країни Альянсу можуть ввести війська в Україну
Нагадаємо, Вільнюський саміт запланований на 11-12 липня. Президент Зеленський вважає, що Україна готова приєднатися до НАТО і чекає на готовність Північноатлантичного союзу прийняти її.
Водночас країни-члени Альянсу мають різні погляди на членство України, особливо на тлі війни з Росією. Наприклад, Німеччина стверджує, що "політика відкритих дверей" залишається актуальною, але Берлін не готовий говорити про членство України сьогодні.
Як відзначила постійний представник США в НАТО Джуліан Сміт, Альянс навряд чи запросить Україну приєднатися до НАТО під час війни. Водночас країни-члени Північноатлантичного союзу шукають можливість продемонструвати свою довгострокову підтримку країні.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки