MENU

Вода вже точно не надходитиме Кримським каналом, а сама Каховська ГЕС відновленню не підлягає, – гендиректор "Укргідроенерго"

1009 0

Вода вже точно не надходитиме Кримським каналом, а сама Каховська ГЕС відновленню не підлягає, – гендиректор "Укргідроенерго"

Відновити подачу води на півострів, за найоптимістичнішими прогнозами, можна буде не раніше наступної весни.

Відмітки рівня води у Каховському водосховищі вже унеможливили її постачання по Кримському каналу на півострів. Як повідомив гендиректор "Укргідроенерго" Ігор Сирота в ефірі "Еспресо", після підриву Каховська ГЕС зміщена зі своєї осі, тому з часом її потрібно буде демонтувати, інформує UAINFO.org.

"Ми чітко розуміємо, дивлячись на відмітки рівня води у Каховському водосховищі, що нема забору води ні до одного міста, ні до Запорізької АЕС, ні тим більше до Кримського каналу. І поки не буде побудована перемичка, поки не буде піднятий до певної позначки рівень води, в Крим вода надходити не буде. Я більш ніж переконаний, що навіть побудувавши перемичку, то найближча перспектива (відновлення постачання води по Кримському каналу) - це на наступний рік весною... Коли ми деокупуємо Херсонщину, Крим, побудуємо перемичку і після паводку будемо наповнювати, то аж тоді, після паводку, можливість така може з’явитися. Не раніше", - сказав Сирота.

Читайте також: Як все виглядає насправді: чи існує водна проблема в Криму після підриву Каховської ГЕС

Він додав, що відновити ГЕС неможливо з технічних причин.

"Каховська ГЕС вже відновленню не підлягає. Це очевидно, тому що станція підірвана з середини, з нижніх відміток, з патерни. Підірваний весь машинний зал та всі агрегати. ГЕС зміщена зі своєї осі, тому нам потрібно буде з часом її демонтувати", - зазначив Сирота.

Сирота зауважив, що після терористичної атаки на Каховську ГЕС проєктний інститут разом з "Укргідроенерго" пропрацювали всі заходи, які першочергово необхідно буде зробити після деокупації цієї території.

Читайте також: Чого хоче Путін: Портников назвав головну мету підриву Каховської ГЕС

"Розуміємо, що на сьогодні ми там зробити нічого не можемо. Але, як тільки відбудеться деокупація, ми будемо готові у першу чергу побудувати перемичку на верхній водоймі, тобто від правого берега до цієї греблі. Ми приблизно прораховуємо обсяги робіт, також розробляється детальний проєкт по необхідних матеріалах та механізмах, щоб також зрозуміти, скільки це буде потребувати часу. Ми вже бачимо, що  потрібно буде близько трьох місяців, щоб побудувати перемичку і зупинити витік води, спрацьовування Каховського водосховища", - пояснив гендиректор "Укргідроенерго".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини