Чи може українська ППО збити ракету із ядерним зарядом: відповідь колишнього інженера-конструктора
Українська система ППО вже успішно збиває ракети "Кинджал" та "Іскандер", а тому теоретично це саме може статись із ракетою з ядерною боєголовкою. Проте поки ще не було жодного випадку, коли б система ППО збила ядерну ракету., передає ТСН, інформує UAINFO.org.
Про це в етері телемарафону сказав політичний аналітик, колишній інженер-конструктор КБ "Південне" Олександр Кочетков.
Він наголосив, що поки у світі не було жодного випадку, коли б система ППО збила ракету із ядерним зарядом. Усі навчання із використанням ядерної ракети проводяться із імітацією ядерного заряду.
Читайте також: Військової сили не буде: у США розповіли, яку відповідь дадуть на застосування РФ ядерної зброї в Україні
"Не можна сказати за траєкторією чи за польотом ракети, чи є в неї ядерна вибухівка чи в неї звичайна вибухівка. Траєкторія абсолютно така сама. Якщо ми збиваємо зараз "Калібри", "Кинджали", "Іскандери", то нам немає різниці для протиракетного комплексу, що там усередині в ракети", - вважає Кочетков.
Експерт переконаний, що фахівці одразу зрозуміють, що ППО збила ядерну ракету, оскільки буде специфічний вибух та радіоактивне забруднення.
Читайте також: "Китай забезпечить Україні "ядерну парасольку": Піонтковський пояснив заяву прем'єра Японії
"Зненацька запустити ракету з ядерною боєголовкою неможливо, цьому передують дуже багато організаційних, технологічних та технічних подій. Тобто, ми і наші союзники будуть знати, що відбувається, чи є така загроза. Чи потрапили ядерні боєголовки зі сховища на стартову позицію або ні. І відповідно, наші фахівці, коли побачать збиту ракету, будуть обережними, матимуть з собою дозиметр, який чітко фіксує, ракета з ядерною боєголовкою була чи зі звичайною", - пояснив Кочетков.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки