Україна веде переговори із західними виробниками зброї про створення виробництва на своїй території – Reuters
Україна веде переговори із західними виробниками щодо запуску виробництва зброї, включно з безпілотниками, на своїй території.
Про це повідомив заступник голови Мінстратегпрому Сергій Боєв у коментарі Reuters, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Він заявив, що контракти можуть бути підписані вже найближчими місяцями.
«Ми ведемо з ними дуже детальні дискусії. І ми впевнені, що у нас будуть підписані контракти протягом наступних кількох місяців», — сказав Боєв у кулуарах Паризького авіашоу.
Він додав, що створення виробництва в Україні може стати ефективним способом отримати вигоду від вже наявного досвіду створення безпілотників і створить робочі місця в західних та центральних регіонах країни.
«Подальше стримування агресії вимагатиме потужної оборонної промисловості в Україні та посилення українських Збройних сил. Ось чому ми вважаємо, що візити міжнародних партнерів в Україну, налагодження виробництва та залучення України до системи безпеки для вільного світу є дуже важливим», — сказав Боєв.
Він також зазначив, що вів переговори як з великими міжнародними компаніями-виробниками безпілотників, так і з дрібними постачальниками, проте не вказав назви цих компаній.
«Ми обговорюємо різні рівні співпраці. І деякі компанії кажуть, що вони готові прийти, інвестувати і виробляти безпілотники», — сказав він.
Високопоставлене джерело в європейській оборонній промисловості на умовах анонімності повідомило Reuters, що європейські правила та стандарти щодо безпілотників можуть ускладнити компаніям їх виробництво в Україні.
Але Боєв висловив сподівання, що Україна все-таки зможе залучити іноземних виробників безпілотників, і додав, що уряд зможе запропонувати їм суттєву підтримку.
4 травня повідомлялося, що у рамках проєкту Армія дронів в Україні вже підготували 10 тисяч операторів БПЛА.
25 січня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що на фронті перебувають майже тисяча БПЛА з Армії дронів. За його даними, частка українських виробників у тому числі перевищує 60%.
Армія дронів — проєкт, започаткований Генеральним штабом ЗСУ та Мінцифри. Це комплексна програма, в межах якої запланована системна закупівля дронів, їх ремонт, а також курси навчання відповідних фахівців.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки