MENU

Чому падає курс долара та де межа: прогноз економіста

758 0

Чому падає курс долара та де межа: прогноз економіста

Курс долара до гривні на готівковому ринку повільно знижується. Але падіння нижче рівня офіційного 36,6 навряд чи можливе.

Про це "РБК-Україна" розповів економіст Борис Кушнірук, інформує UAINFO.org.

"Готівковий курс почав поступово наближатися до безготівкового. І це нормально. Це передбачувана історія", - сказав він.

За його словами, це пов'язано з тим, що населення у звичайній ситуації або купує валюту для заощаджень, або використовує для виїзду з України. Але зараз виїжджати у більшості ніхто не може. А заощадження навпаки витрачаються тими, у кого недостатньо поточних доходів. Крім того, валюта використовувалася для ведення бізнесу, а зараз цей канал обмежений.

"Можливості для формування додаткового попиту на готівкову валюту зараз значно менше. Відповідно, можна казати, що пропозиція готівкової валюти зараз перевищує попит на неї, і це призводить до того, що курс почав наближатися до офіційного", - зазначив він.

Читайте також: НБУ штрафуватиме банки та обмінники за відмову міняти долари

Кушнірук вважає, що ця ситуація доволі прогнозована. "Але чи може бути зміцнення курсу готівкової гривні більше, ніж до офіційного? Думаю, що ні, бо це буде провокувати арбітраж в інший бік", - додав економіст.

Він пояснив, що в разі падіння курсу нижче 36,6 гривні, почнуть заробляти на купівлі доларів на готівковому ринку та продажі Національному банку на міжбанку за офіційним.

"Тому я очікую, що скоріше за все, курс просто буде дуже наближений до офіційного і на цьому зупиниться", - вважає експерт.

Кушнірук вважає правильним рішенням НБУ тримати офіційний фіксований курс в умовах війни, оскільки про вільне курсоутворення не може йти мови, коли імпорт вдвічі перевищує експорт, а НБУ відіграє значну роль на ринку та утримує курс інтервенціям. "Я був і залишаюсь прихильником, що це правильний крок, який був зроблений після початку військової агресії", - сказав він.

Водночас, на його думку, доцільно було б поступове підвищення курсу долара до гривні для того, щоб трохи вирівняти баланс. "Але я робив би це передбачено, наприклад, кожний місяць на піввідсотка-відсоток. Але, щоб всі знали, щоб при цьому не було спроб заробити на арбітражу", - додав він.

Читайте також: У Конгресі США представили проєкт закону про вилучення активів РФ на користь України

"Інфляція є, і вона доволі суттєва. Таким чином, фіксований курс створює ситуацію, коли у вас ваші товари в доларах стають менш конкурентними", - вважає економіст.

За його словами, все одно доведеться всю ситуацію міняти, але краще це робити маленькими кроками прогнозовано, ніж робити це будь-яким різко.

"Бо якщо ми триматимемо цю ситуацію, це створювати недоліки проблеми в середньо та достроковому вимірі", - сказав Кушнірук.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини