"Магія Росії зникла з війною". Музей Ермітаж в Амстердамі перейменують
Музей Ермітаж в Амстердамі перейменутью на музей H’Art
Музей Ермітаж в Амстердамі, який раніше перервав зв’язки з Росією і материнським Ермітажем в Санкт-Петербурзі через російське вторгнення в Україну, буде перейменований на H’Art.
Як повідомляє, New York Times, тепер замість творів з російського Ермітажу у ньому експонуватимуться твори з інших музеїв світу, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Музей перервав зв’язки з Державним музеєм Ермітаж у Санкт-Петербурзі ще в березні 2022 року, через тиждень після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Відтоді у нього не було ані ідентичності, ані творів, які там би виставлялися.
У понеділок, 26 червня, відбулась пресконференція, на якій директорка музею Анабель Бірні оголосила, що з 1 вересня музей буде перейменований на H’Art Museum. І в ньому будуть проводитися виставки творів з трьох найвідоміших музеїв світу: Смітсонівського музею американського мистецтва у Вашингтоні, Центра Помпіду в Парижі та Британського музею в Лондоні.
"Ми збираємося стати музеєм для музеїв. Три партнери дадуть нам набагато більше, ніж один", — зазначила Бірні.
Ермітаж в Амстердамі був створений як незалежна некомерційна організація у 2009 році. Контракт з Ермітажем у Санкт-Петербурзі давав музею право використовувати назву та необмежені права користуватися творами з колекції.
Протягом 14 років в Амстердамі було проведено 30 виставок творів з колекції Ермітажу, зокрема третина експозицій представляла російську культуру та історію, зокрема виставка "Коштовності! Блиск російського двору". В інтерв'ю виданню Бірні зазначила, що "магія Росії зникла з війною".
Останню спільну виставку "Російський авангард: революція в мистецтві" була закрита через п’ять тижнів після розриву зв’язків з Росією. За словами Бірні, музей втратив близько 2 млн доларів, закривши її достроково, але вони вважали, що "це єдино правильний вихід. А з розвитком ситуації в Україні час підтвердив правоту цього рішення".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки