MENU

Україна не має змоги одразу зафіксувати можливу аварію на ЗАЕС, – Міненерго

199 0

  Україна не має змоги одразу зафіксувати можливу аварію на ЗАЕС, – Міненерго

Окупанти відрізали Україну від систем моніторингу на ЗАЕС, тому неможливо буде зафіксувати аварію у режимі реального часу, якщо вона станеться.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, передає UAINFO.org із посиланням на Суспільне

Зараз у нас ситуація складніша, адже вони (окупанти. - Ред.) відрізали нас від моніторингу ситуації на станції. Тобто, якщо вони, не дай бог, вчинять якусь дію, внаслідок чого відбудеться аварія, то у нас немає доступу до систем моніторингу, які одразу в режимі реального часу можуть це відфіксувати", - зазначив він.

Президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін пояснив, що Україна має датчики радіаційного контролю на підконтрольній території на правобережжі. 

"Якщо дійсно буде викид радіації на станції, ми матимемо інформацію за кілька годин. Я думаю, якщо буде нормальна ситуація із повітрям, то буквально за кілька хвилин матимемо інформацію. Також на інших станціях протягом годин інформація з’являтиметься про підвищення радіаційного фону у допустимих рамках. Але все одно це свідчитиме про те, що щось сталось на ЗАЕС", - пояснив він.

Галущенко додав, що наступні кроки Росії у відповідь на умови української сторони покажуть її готовність до зниження рівня напруги на ЗАЕС.

"Це - звичайні вимоги. Якщо у відповідь на це станція стає федеральною власністю, реєструється відповідна компанія в Росії, з аналогічною назвою, то очевидно що ми рухаємось в різні боки. Зараз відповідь очевидна - коли немає руху у забезпеченні радіаційної безпеки", - зауважив він. 

За словами Галущенко, також Україна підтримує зв’язок із Міжнародним агентством з ядерної енергії та його керівником Рафаелем Гроссі щодо небезпеки деградації обладнання на станції, обумовленого режимом її експлуатації під керівництвом російської окупаційної адміністрації.

"Ми це комунікуємо із Гроссі та МАГАТЕ - це режим експлуатації станції. Якщо ми говоримо не про аварію, а про експлуатацію, то мета – це деградація устаткування. Це очевидно, і очевидно для МАГАТЕ. Вони це бачать, що відбуваються дії, (спрямовані — ред.) на деградацію устаткування. Навіть якщо вони не вчинять терористичний акт, то щоб ми отримали станцію назад максимально не в робочому стані", - підсумував Галущенко.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Суспільне


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини