MENU

Росія планує підірвати ЗАЕС: експерт розповів про найгірший сценарій

690 0

Росія планує підірвати ЗАЕС: експерт розповів про найгірший сценарій

Один з найстрашніших сценаріїв - це не фізичний підрив вибухівки поруч чи зовні, а перекриття доступу води для охолодження.

Розмови про те, що Путін хоче спровокувати вибух на Запорізькій АЕС, не вщухають близько двох тижнів, але останнім часом надходять чіткі сигнали від ГУР про те, що загроза реальна.

Чи можливий вибух з викидом радіоактивних частинок, що на нас чекає за найгіршого сценарію, в ефірі 1+1 розповів Володимир Борисенко, завідувач відділення атомної енергетики Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Він пояснив, що з 6 вересня 2022 року жоден з реакторів ЗАЕС не виробляє електрику й, відповідно, не перебуває у критичному стані, при якому можуть накопичуватися продукти поділу, які несуть серйозну загрозу для довкілля. 

Читайте також: Сам факт російського теракту на ЗАЕС вважатиметься застосуванням ядерної зброї – Данілов

"За цей час дійсно кількість радіоактивності, яка там накопичилась у паливі й може завдати шкоди, зменшилася. Для блоку, який з вересня не працює, в 3 тисячі разів, а для тих, які понад рік - у 5 тис. разів", - заявляє Борисенко.

Які можуть бути сценарії у разі вибуху на Запорізькій АЕС? За словами експерта, – різними. Якщо це будуть підриви зовнішні або навіть на сховищі, каже він, то це буде достатньо мінімальна загроза.

"Це паливо у холодному стані, для його охолодження вода не потрібна. Якщо буде пошкоджено контейнер і паливо, то це буде локальна аварія у радіусі кількох максимум кілометрів", - заявив Борисенко. Тобто за такого сценарію постраждає лише Енергодар.

Що стосується підривів самих блоків, то тут ситуація не дуже визначена, визнає завідувач відділення атомної енергетики Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України. 

Читайте також: "Намагаються зупинити контрнаступ": Кім про загрозу теракту на Запорізькій АЕС

"Самі блоки немає сенсу підривати. Якщо збережуть всі системи безпеки, трубопроводи, паропроводи, які забезпечують подачу води на охолодження палива в активних зонах й у басейнах витримки, то нічого загалом не трапиться... Якщо ж вони підуть на крайні заходи й намагатимуться пошкодити паливо, перекривши постачання теплоносія - води - або перекривши постачання електрики, то це буде явно видно, що це окупанти", - пояснив Борисенко.

Тобто один з найстрашніших сценаріїв - це не фізичний підрив вибухівки поруч чи зовні, а перекриття доступу води для охолодження.

"Якщо обмежити доступ води, то це паливо почне перегріватися. Ось це найстрашніший сценарій, коли паливо перегрівається, й конструкційні елементи - цирконій - при високих температурах почнуть взаємодіяти з парою, почнеться пароцирконієва реакція, виділення водню", - заявив експерт.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини