MENU

Заколот Пригожина показав, що Захід не хоче повалення Путіна, – Politico

885 0

Заколот Пригожина показав, що Захід не хоче повалення Путіна, – Politico

Захід ненавидить російського диктатора, але вважає за краще, щоб той залишався на троні.

Як пише Politico, швидкоплинний заколот Євгена Пригожина показав, що як би решта світу не ненавиділа Володимира Путіна, Захід не хоче, щоб він раптово втратив владу. Західні лідери занадто сильно бояться можливої нестабільності в РФ, яка послідує за поваленням Путіна, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Можливість постпутінського хаосу в Росії є одним з ключових факторів, який багато країн — від супротивників, таких як США, до партнерів Росії, таких як Китай — враховували, коли вони вивіряли свою реакцію на збройний заколот", – йдеться в статті.

Видання нагадує, що адміністрація президента США Джо Байдена ввела численні санкції проти РФ, але водночас неодноразово заявляла, що не прагне до зміни режиму в Росії. Як розповіли журналістам інформовані джерела у Вашингтоні, Білий дім занадто побоюється, що місце Путіна в Кремлі може посісти фігура, на зразок Пригожина.

Читайте також: Крах режиму Путіна буде хаотичним, а опозиція безпорадно спостерігатиме за цим збоку, – Politico

"Сполучені Штати не зацікавлені в нестабільності всередині Росії, яка потенційно може поширитися на Європу. Зміна режиму, яка відбувається за допомогою хаотичного і насильницького процесу, також, швидше за все, призведе до появи ще одного авторитарного лідера, який, можливо, буде гіршим, ніж Путін", — сказала колишня співробітниця американської розвідки, експертка з Росії та автократій Андреа Кендалл-Тейлор.

Особливе занепокоєння Заходу викликає збереження величезного ядерного арсеналу Росії в разі падіння чинного режиму. Є також побоювання, що крах путінського уряду може активізувати сепаратистські рухи всередині Росії.

"Постраждає все: від глобальних поставок нафти, газу, збагаченого урану до сільського господарства, продовольчої безпеки", — сказав дипломат з Центральної Азії.

Читайте також: Це кінець: Путін пережив заколот, але його приберуть, – The Telegraph

Водночас Politico зазначає, що демонстративні спроби Вашингтона дистанціюватися від будь-яких закликів до зміни режиму в РФ, ймовірно, продиктовані минулим невдалим досвідом: коли заклики або навіть пряма допомога США в поваленні диктатури приводили до сплеску насильства і хаосу. У цьому контексті можна згадати Єгипет, Ірак та Афганістан.

Також США побоюються, що їхня відкрита підтримка дискредитує прихильників повалення диктатури в самій Росії.

Таку ж позицію, очевидно, займають і лідери європейських країн. Наприклад, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте днями спростував твердження Путіна про те, що Захід хоче хаосу в Росії.

"Навпаки, нестабільність в Росії породжує нестабільність в Європі. Тому ми стурбовані", - сказав він.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини