MENU

Лікування чи катування: лікар пояснила, які рецепти народної медицини можна використовувати, а які лише шкодять здоров’ю

810 0

Більшість “бабусиних” методів лікування сьогодні здаються безглуздими, а іноді навіть безжальними. Однак, як свідчить дослідження USAID, ними досі продовжують користуватися 69% українців. "Український інтерес" обрав найпопулярніші народні рецепти від різних хвороб. Розібратися, що можна використовувати, а які поради лише нашкодять здоров’ю, нам пояснила лікар, кандидат медичних наук пані Марина Шкурко, інформує UAINFO.org.

Щоб ячмінь на оці зник, прикладіть до нього тепле варене яйце у шкарлупі

Це абсолютно протипоказано. Ячмінь – це внутрішня інфекція. Якщо його прогріти, то інфекція буде розповсюджуватися, шкідливі бактерії розмножуватимуться, а сам ячмінь більшатиме. Щоб усунути проблему, потрібно просто тримати око в чистоті та користуватися краплями з антибіотиками. А варене яйце краще з’їсти. Вердикт лікаря: абсолютно протипоказано.

Від нежитю – закрапайте у ніс сік цибулі

Цибуля не має тих цілющих властивостей, на які сподіваються її любителі. Сік цибулі є досить агресивним. Тому, якщо закрапувати його у ніс, то можна отримати опік слизової оболонки. Вердикт лікаря: абсолютно протипоказано.

Болить вухо? Вставте у нього шматочки цибулі, загорнуті в марлю

Про це взагалі варто забути. Під час хвороби вуха мають бути відкритими. Якщо покласти у них цибулеві примочки, то можна занести у вухо бактерії, що спричинять запалення – середній отит. Вердикт лікаря: абсолютно протипоказано.

При вошах – обробіть голову керосином

Дійсно, воші зникнуть. Щоправда, разом із волоссям. А-от термічний опік чи отруєння точно з’являться. Тому, про керосин слід забути. Краще піти в аптеку та купити засіб від вошей на рослинній основі. Марина Шкурко: абсолютно протипоказано.

Захворіли – їжте малинове варення

Варення з малини є надзвичайно корисним. Ця ягода – природній “донор” ліків: вона містить саліцилову кислоту, що знижує температуру. Якщо ви хворієте, то пийте багато чаю з малиною, щоб збільшити тепловіддачу. Завдяки цьому з організму виводитимуться шкідливі речовини. Вердикт лікаря: корисно.

При високій температурі – протирайте тіло оцтом

Щоб збити високу температуру, потрібно розвести оцет із теплою водою (1:2) та протерти розчином пахвові й підколінні западини. Це покращить теплообмін в організмі, адже ці місця найбільше пітніють й тіло швидше охолоджується. Однак, оцет – токсична речовина. Тому, обтиратися ним можна лише один раз, щоб тимчасово полегшити стан хворого. Вердикт лікаря: дієво за певних умов.

Читайте також: Суперпродукт для міцного здоров'я та довголіття: у чому особливість та цінність ягід асаї 

Мішечок з сіллю від нежиті

Бабусі рекомендують нагріти сіль, покласти її у мішечки та прикладати до носових пазух. Тоді як пані Марина категорично не рекомендує цього робити. Лікарка наголошує, що подібні теплові процедури лише поглиблять запальний процес. Тобто, посилять набряк у носовій порожнині й лікування затягнеться. Окрім цього, при сприятливій температурі шкідливі бактерії почнуть швидше розмножуватися: замість звичайного нежитю ви ризикуєте отримати гайморит. Марина Шкурко: абсолютно протипоказано.

При застуді чи бронхіті – дихайте парами картоплі

Картопля не має ніяких цілющих властивостей. Над нею дихали кілька століть тому, адже нічого ефективнішого придумати не могли. Сьогодні ж існують лікарські інгаляції, які можна робити навіть удома. Для цього в аптеках продаються спеціальні інгалятори та мінерально-лужні розчини. Однак такі процедури має призначити лікар. Адже на певних стадіях розвитку хвороби інгаляції протипоказані й можуть нашкодити. Вердикт лікаря: неефективно.

Від печії – пийте воду з содою

Цей метод дієвий, якщо приготувати розчин у правильних пропорціях: 1/4 маленької ложки соди на склянку теплої води. Якщо покласти забагато соди, то можна пошкодити секреторні залози, що виділяють речовини для переварювання їжі, й викликати гастрит. Окрім цього, часто пити воду з содою шкідливо – ризикуєте порушити кислотно-лужний баланс організму. Також потрібно розуміти, що сода лише нейтралізує симптоми печії, але причину не вилікує. Вердикт лікаря: дієво за певних умов.

При діареї – з’їжте кілька перцевих горошинок

Перцеві горошинки лише поглиблять проблему, адже їх навпаки рекомендують їсти під час запорів. Перець стимулює виділення травних ферментів, що покращують моторику кишківника. Отож, з’їсте горошинки – викличете ще сильніший кишковий розлад та біль у правому підребер’ї. Вердикт лікаря: абсолютно протипоказано.

Полоскайте хворе горло буряковим соком або теплим пивом/молоком із медом, вершковим маслом

Полоскати горло дійсно потрібно. Але точно не цими розчинами. Шкоди від них не буде ніякої, але й користі також. Буряк взагалі не має цілющих властивостей, а медово-пивні суміші діють лише психологічно. Якщо дуже кортить скористатися народними засобами, то краще це робити йодово-содовим розчином: він знищить бактерії. Марина Шкурко: неефективно.

Читайте також: "Аптечка Бога". Названі найкорисніші плоди, що позбавляють від 99 хвороб 

Якщо болить голова: прикладіть до неї листок капусти і міцно перев’яжіть хусткою

Усунути головний біль це не допоможе. Але точно приверне до вас увагу. Якщо хочете, щоб голова не боліла, то випийте звичайну таблетку. Вердикт лікаря: неефективно.

Від кашлю – розтирайте грудну клітину самогоном, спиртом або салом

Мета цієї процедури – зігріти грудну клітину, щоб розрідити мокроту в легенях. Але таке розтирання недієве. Воно може навіть нашкодити організму: викликати алергічну реакцію або отруєння спиртовими парами у дитини, якщо перестаратися. Лікарські препарати, куплені в аптеці, будуть набагато кориснішими. Вердикт лікаря: неефективно.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Український інтерес


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини