MENU

В Україні націоналізували один із найбільших банків: що тепер буде з клієнтами

733 0

В Україні націоналізували один із найбільших банків: що тепер буде з клієнтами

В Україні офіційно розпочалася процедура націоналізації одного з десятки найбільших банків "Сенс Банк". При цьому клієнти змін на собі не повинні відчути, а робота банку зупинятися не буде.

Як повідомляє Оbozrevatel, свої кошти в "Сенс Банку" розмістили 2,9 млн клієнтів. Банк входить до десятки найбільших і є системним, саме тому його не можна просто закрити: у такому разі є загроза фінансовій стабільності всього ринку, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Заводи, Ocean Plaza та банк: в Україні націоналізували мільярдні активи російських олігархів

Головне завдання НБУ, Фонду гарантування вкладів фізосіб та Мінфіну – зробити так, щоб для клієнтів націоналізація пройшла непомітно. Мабуть, так це станеться. Адже, згідно з повідомленням Нацбанку, процедура націоналізації, зокрема призначення нового керівництва "буде забезпечена в найкоротші терміни для його безперебійної роботи".

"Таке рішення дозволить забезпечити подальшу стабільну роботу банку, захист інтересів вкладників та інших кредиторів банку... та запобігти негативним наслідкам на фінансовому ринку", – запевнили в НБУ.

Головне завдання НБУ, Фонду гарантування вкладів фізосіб та Мінфіну – зробити так, щоб для клієнтів націоналізація пройшла непомітно. Вірогідно, так це станеться.

Читайте також: Знімайте валюту без обмежень: Нацбанк спростив життя обмінникам

Банк не потребує термінового "порятунку", він відповідає нормативам Нацбанку. Економічних причин ліквідації немає. Тому держава не витратить багато коштів на націоналізацію, як це було з "Приватом" (його довелося терміново докапіталізувати, щоб уникнути краху). А якщо "Сенс Банк" вдасться швидко та вигідно продати, то держава може ще й заробити.

Держава внаслідок націоналізації (з урахуванням ще чотирьох держбанків) контролюватиме 56,6% всього банківського ринку. І в НБУ, і в Кабміні погоджуються, що так не повинно бути. Крім того, у рекомендаціях МВФ іноді згадується необхідність продати держбанки. Процес приватизації був запланований на 2024 рік.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини