MENU

ЗСУ ведуть успішну кампанію з блокування об'єктів ворога в тилу, темпи контрнаступу можуть посилитися, – ISW

317 0

ЗСУ ведуть успішну кампанію з блокування об'єктів ворога в тилу, темпи контрнаступу можуть посилитися, – ISW

Сили оборони України 22 липня продовжували контрнаступальні дії щонайменше на трьох ділянках фронту, досягаючи нових успіхів. Кампанія з блокування російських військових об'єктів у тилу, що проводиться захистами, успішно знижує можливості логістики та контрбатарейної оборони окупантів, сприяючи їхньому виснаженню.

Водночас темп контрнаступу, затримка в якому частково пов'язана з нестачею техніки, невдовзі може посилитися. На це вказали аналітики Інституту вивчення війни (ISW), зокрема й цитуючи слова українських офіційних осіб, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Так, за даними Генштабу ЗСУ, напередодні українські сили вели контрнаступальні дії на Бердянському (Запорізька та Донецька область) та Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямках.

"Генштаб України не публікував оперативне зведення про свої контрнаступальні операції 22 липня. А президент Володимир Зеленський заявив, що їхні темп незабаром може збільшитися і що затримка частково пов'язана з нестачею техніки", – наголосили в ISW.

Аналітики акцентували увагу на словах українського лідера, озвучених 21 липня на Форумі безпеки в Аспені. Там він сказав, що Сили оборони планували розпочати контрнаступ ще навесні, але нестача боєприпасів і військової техніки, такої як обладнання для розмінування, а також продовження українських навчань за кордоном вимагали відстрочки. Зеленський визнав, що ця затримка дозволила російським військам встановити мінні поля та кілька рубежів оборони.

Читайте також: Військова ініціатива на всій лінії фронту перейшла на сторону України, – Міноборони

Військові ж експерти нагадали, як ще в січні 2023 року оцінювали, що надання Україні західної зброї й техніки було необхідне для попередньої здатності ЗСУ проводити успішні контрнаступальні операції, і що затримки між обіцянками Заходу відправити Києву системи вищого класу та прибуттям цих систем, ймовірно, перешкоджають здатності України ініціювати та підтримувати великомасштабні контрнаступальні дії.

"Зеленський заявив, що найближчим часом контрнаступ може прискоритися через операції з розмінування, які продовжуються. Але держсекретар США Ентоні Блінкен сказав, що ще занадто рано робити висновки про них і що Україна, ймовірно, "вчинить серйозні зміни" на полі бою, оскільки Київ задіє всі сили, які підготував для контрнаступу", – вказали в ISW.

З посиланням на українські офіційні особи аналітики підкреслили, що кампанія з перехоплення російських військових об'єктів у тилу, яка проводиться ЗСУ, успішно знижує можливості логістики й контрбатарейної оборони ворога, а як результат – призводить до його виснаження. Так, начальник Головного управління ракетних військ, артилерії та безпілотних систем Генштабу ЗСУ полковник Сергій Баранов заявив, що українські ракетно-артилерійські частини відповідають приблизно за 90% втрат Росії.

За його словами, підрозділи ракетників та артилеристів ЗСУ створили далекобійний "вогневий кулак" завдяки західним високоточним ракетно-артилерійським системам. Українські удари настільки потужні й точні, що російські сили вже не можуть вести ефективний контрбатарейний вогонь.

Читайте також: Експерт розповів, як і коли ЗСУ "скинуть" російську армію у море після заходу у Крим

Зі свого боку прессекретарка Південного оперативного командування України Наталія Гуменюк заявила, що українські атаки на скупчення російських боєприпасів у глибокому тилу викликають проблеми з матеріально-технічним забезпеченням окупантів. Вона зазначила, що ця тенденція знаходить своє відображення у зниженні обстрілів із боку Росії в Херсонській області, свідчивши про те, що ворог відчуває у цьому районі "снарядний голод".

Командувач української Таврійської групи військ бригадний генерал Олександр Тарнавський нещодавно порівняв контрнаступ ЗСУ з боксом і заявив, що Україна має намір "тримати ворога на відстані витягнутої руки", щоб уникнути ближнього бою, бо так може ефективно перемогти окупантів із великої відстані. Ймовірно, він мав на увазі українську кампанію з блокування ворога на сході та півдні.

"Заяви Баранова, Гуменюк і Тарнавського говорять про те, що українські військові успішно проводять цю кампанію блокування. Вона є центральним аспектом плану України щодо створення асиметричного градієнта виснаження ворога, який дозволяє зберегти власні ресурси шляхом більш повільних темпів територіальних завоювань та поступового виснаження російської живої сили й техніки", – оцінили в ISW хід бойових дій.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини