П'ять завершених фільмів, які ніколи не побачать світ
Як правило, фільми знімають із наміром показати їх якомога більшій кількості глядачів. Але деякі повністю відзняті кінострічки, імовірно, вже ніколи не побачать світ.
Для таких робіт навіть існує спеціальний термін – "втрачені медіа". OBOZREVATEL розповідає про найінтригуючі проєкти, інформує UAINFO.org.
"Казки дядька Тома" (1969)
"Казки дядька Тома" зняла студентка-кінознавець Пенелопа Сфіріс. У фільмі зіграв комік Річард Прайор, який тоді був маловідомим актором і, за чутками, був надзвичайно відданий успіху фільму.
Подейкували, що ця відданість вплинула на шлюб Прайора і його дружина знищила негатив під час великої сварки. Проте уривки з фільму гуляють по мережі, хоча повна версія так і не побачила світ.
Сфіріс зараз 77 років, вона досягла популярності як режисерка документальних фільмів, також випустила кілька десятків кінострічок, найуспішнішою стала "Світ Уейна" (1992). Прайор відомий за фільмами "Супермен 3", "Ночі Гарлема" та багатьма іншими, він помер 2005 року у віці 65 років.
"Слива Дона" (1996)
Цей фільм заборонений у США та Канаді, у ньому знялися такі великі зірки Голлівуду, як Леонардо Ді Капріо та Тобі Магуайр. Стрічка розповідає про групу друзів, які щотижня збираються в ресторані з різними жінками. Чорно-біла 82-хвилинна картина сповнена образ, які актори адресували всім і кожному.
Лео і Тобі вважали, що ці кадри негативно позначаться на їхній репутації і виступили проти релізу фільму. Після довгих обговорень сторони домовилися не випускати "Сливу Дона" а США та Канаді, хоча її показали на Берлінському кінофестивалі 2001 року.
"Бетгьорл" (2022)
Супергеройський фільм "Бетгьорл" планувався до виходу в грудні 2022 року на HBO Max, але неочікувано його зняли з виробництва. Його бюджет оцінювався приблизно в 90 млн доларів, і для фанатів супергероїв це стало справжнім шоком. Фільм розповідає про дівчину, яка вирішила піти по стопах Бетмена і допомагати боротися зі злочинністю.
За плечима знімальної групи були місяці зйомок. За словами інсайдерів, фільм не відповідав планам Warner Bros. Discovery, де розраховують на дорогі кінотеатральні фільми. А за даними New York Post, початкові тестові покази фільму викликали вкрай погані відгуки глядачів, і кіностудія вирішила не завдавати шкоди "Розширеному всесвіту DC".
"Фантастична четвірка" (1994)
Невипущений фільм 1994 року розповідає про команду супергероїв Marvel Comics. Продюсер Бернд Айхінгер намагався створити кіно про "Фантастичну четвірку" якнайшвидше з невеликим бюджетом, перш ніж він втратив права на історію.
Айхінгер розповідав, що виконавчий директор Marvel Аві Арад побоювався релізу низькоякісного фільму, який міг би відштовхнути масового глядача від франшизи та вирішив викупити його за кілька мільйонів доларів. Так і не подивившись фільм, він наказав знищити всі копії, щоб уникнути випуску картини.
"Фантастична четвірка" не була офіційно показана, єдиний показ відбувся 31 травня 1994 року, після чого було випущено безліч піратських копій фільму.
"День, коли клоун плакав" (1972)
Цей непоказаний шведсько-французький фільм вирізнявся надзвичайно своєрідним підходом до найбільшої світової трагедії – Голокосту. Він розповідає про клоуна, який перебуває в ув'язненні в концтаборі в розпал Другої світової війни.
Режисер і виконавець головної ролі у фільмі, американський комік, актор, співак, і гуманіст Джеррі Льюїс неодноразово наполягав на тому, що стрічка ніколи не буде випущена, але пізніше, 2015 року, передав неповну копію до Бібліотеки Конгресу з умовою, що вона не буде показана до червня 2024 року.
"Ви ніколи цього не побачите. Ніхто ніколи цього не побачить, тому що мені соромно за погану роботу. Я був збентежений. ...Це було погано, погано, погано", – пояснював Льюїс. Він помер 20 серпня 2017 року.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки