MENU

"Барбі": нудне рожеве кіно про матріархат з пласкими, як ступні "зламаної" ляльки, жартами

1259 0

"Барбі"

Стрічка «Барбі» отримала найвищий результат касових зборів за перший вікенд після початку повномасштабного вторгнення в Україні. З 19 липня по 23 липня фільм зібрав 33,2 млн гривень. За цей період "Барбі" переглянули 226 757 глядачів. 

Результат касових зборів фільму "Барбі" режисерки Ґрети Ґервіґ та сценариста Ноя Баумбаха обійшов результат фільму "Аватар: Шлях води" Джеймса Кемерона, який був попереднім лідером. В Україні премʼєра фільму "Аватар: Шлях води" відбулася 12 грудня. За перший вікенд стрічка зібрала 25,8 млн гривень і її переглянули 158 556 глядачів. 

Поміж тим, касові збори фільму "Барбі" у світі за перший вікенд показали рекордні 337 млн доларів, зокрема 155 млн доларів на ринку США і Канади та 182 млн доларів на міжнародному ринку.

Чому саме "Барбі" зірвала таку шалену касу та чи насправді це настільки круте кіно? Але про все це по черзі.

Так от, згідно з сюжетом стереотипна Барбі у виконанні Марго Роббі та інші типи Барбі живуть у Барбіленді. Це матріархальне суспільство, де відповідно усім правлять ляльки-жінки. А от Кенам навпаки відвели другорядні ролі. Вони переважно сидять на пляжі та розважаються.

Барбі живуть в красивих рожевих будиночках, міняють гарні суконьки та радіють життю. І цей рожевий день бабака повторювався б нескінченно, якби стереотипна Барбі раптом не подумала… про смерть.

На ранок з героїнею Марго Роббі почали траплятися дивні речі: її ступні стали пласкими, з’явився целюліт, в голову почали приходити якісь дивні думки… Їй терміново треба "вилікуватися"! А це можна зробити тільки, відправившись у реальний світ і знайшовши дитину, яка грається лялькою. Компанію білявці складе Кен  (Раян Ґослінґ). Здавалося б треба всього лише змотатися туди й назад і все стане на свої місця... Але ця подорож змінить все їхнє життя догори дриґом.

Чесно кажучи, сюжет стрічки більш ніж примітивний. Здається, зацікавити це муві може хіба що справжніх білявок з анекдотів. «Барбі» могла б стати дуже милою казочкою: такою собі ностальгічною подорожжю в дитинство. Так, це було б також банально, але душевно. Саме за це ми так шалено закохані в "Крижане серце".

Це міг би бути яскравий та неймовірно чуттєвий мюзикл, в якому можна було б поєднати непоєднуване. Індійські танці, "руханки"  під треки з 1980-1990 років, High Heels. Та все що завгодно. Просто сідай та видумуй! 

Цей фільм міг би стати просто розривною комедією, де не перестаєш реготати до фінальних титрів. Так щоб потім сценарій розбирати на цитати.

Натомість вийшло несмішне, нудне рожеве, стереотипне, примітивне кіно. Жарти тут такі ж пласкі, як і ступні у зламаної ляльки. Це дуже неглибоке кіно, в якому все розіграно як по нотах. До того ж творці цього фільму абсолютно недолуго вмонтували в основу сюжету дорослі теми: патріархат, матріархат (це вже так примітивно поділяти світ тільки на чорне та біле), самовизначення і таке інше. 

За великим рахунком стрічка "Барбі" могла б стати реальною  драмою. Це був би найбільш несподіваний та дуже сильний хід. Але...

Потенціал у стрічки був величезний. Бо в "Барбі" кінотворцям можна було повністю вимкнути свої внутрішні гальма і відпустити фантазію у вільне плавання. Тут треба було мріяти, мудрувати, й найголовніше хуліганити… Та врешті зняти рожеві окуляри. Натомість нічого цього не відбулося.

Абсолютно незрозуміло, як на роль Барбі за такого сценарію могла погодитися одна з найкрутіших молодих акторок Голлівуду  - Марго Роббі. Та сама акторка, яка знялася в "Вавилоні", "Одного разу… в Голлівуді", "Загоні самогубців", "Фокусі", "Вовку з Волл-стріт"… Це кіно явно не її рівень.

Абсолютно незрозуміло, як на роль Кена міг погодитися один з найсильніших молодих акторів Голлівуду - Раян Ґослінґ. Це той актор, який знявся у геніальному "Ла-Ла Ленді", "Першій людині",  "Місці під соснами", "Мисливцях за гангстерами", культовому "Щоденнику пам’яті"… В його фільмографії стальки хітів, що їх дуже важко навіть просто перелічити. І тут "Барбі"…

Усе це так і залишиться  загадкою.

Втім,  чому ж стрічка зібрала таку шалену касу й навіть обійшла іншу прем’єру минулого тижня – біографічну стрічку Крістофера Нолана "Оппенгеймер"? Все просто.  У "Барбі" була дуже виважена та надто потужна промокампанія.  Тож реклама виявилася сильнішою за наповнення. Нам знову підсунули абсолютно несмачну цукерку у неймовірно шикарній обгортці. Шкода, але цей прийом все ще продовжує діяти.

А загалом це просто дуже довга рожева реклама найпопулярнішої ляльки у світі

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Анна СПІВАК, UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини