ППО над Москвою не може захистити навіть урядові будівлі: ЗМІ вказали на критичні вразливості РФ
Повторна атака дронів по району "Москва-Сіті" показала, що системи протиповітряної оборони російської столиці не здатні ефективно захищати навіть урядові будівлі. Так, у ніч на вівторок столичний район Москви вдруге за три дні був атакований безпілотниками.
Про це пишуть російські ЗМІ. Як припускає джерело, ймовірно, Україні вдалося знайти слабкі місця у ППО Москви й тепер обходити їх, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Зазначимо, що міська влада Москви зранку 1 серпня повідомила про нову атаку на столицю Росії. Безпілотник долетів до тієї ж вежі в "Москва-Сіті", що і минулого разу. Відомо, що внаслідок атаки було пошкоджено фасад 21-го поверху, інформації про постраждалих немає.
Як зазначають російські ЗМІ, на 21 поверсі зазначеної вежі, куди потрапив безпілотник, розташоване Міністерство економічного розвитку.
Читайте також: Експерт пояснив, у чому сенс завдання точкових ударів по території РФ
Пізніше, представники Міністерства оборони РФ повідомили, що цей безпілотник був пригнічений засобами радіоелектронної боротьби.Також повідомлялось, що російські ППО збили два інших безпілотники в Московській області.
Водночас один російський мілблогер поставив під сумнів повідомлення від Міноборони РФ. Він зазначив, що зазвичай, якщо безпілотник потрапляє "не туди, куди хотів", він зіткнеться з верхівкою будівлі. В неділю ж було попадання на рівні п'ятого та шостого поверхів.
Інший російський військовий аналітик зазначив, що серйозні пошкодження всередині будівлі можуть свідчити про те, що у висотку прилетів не цивільний дрон з вибуховим пристроєм, а "повноцінний дрон-камікадзе". За його словами, це може бути український безпілотник "Бобер", який і раніше могли застосовувати при атаках на Москву.
Водночас приблизно в 4 кілометрах на південний схід від місця влучення безпілотника, розташований зенітно-ракетний комплекс "Панцир С1" на даху будівлі Міністерства оборони. Цей комплекс призначений для захисту від БПЛА, однак, і цього разу він не збив безпілотника.
Читайте також: "Не дрони, а НЛО": в ГУР потролили "бавовну" в РФ та натякнули на нові атаки
Як зазначається, для ефективної роботи цього комплексу дрон має бути вищим за "Панцир". У цьому випадку різниця у висоті не очевидна. Безпілотник вибухнув на 21 поверсі 42-поверхової будівлі висотою 173 м, тобто приблизно на рівні 85 м від землі. А "Панцир" стоїть на даху 14-поверхової будівлі.
Іншою причиною, через яку дрон знову потрапив у теж місце, може бути зниження ефективності роботи російської протиповітряної оборони проти українських атак. Збройні сили України успішно здійснюють атаки завдяки детальному вивченню розташування російських засобів протиповітряної оборони, їх пристроїв та тактики. Зараз вони використовують здобуті знання.
Минулого разу безпілотник потрапив до цієї ж будівлі вночі з суботи на неділю. Тоді Міноборони також заявляли, що два БПЛА були пригнічені системами РЕБ над "Москва-Сіті".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки