Чому цуценята часто кусаються і як їх від цього відучити
Деякі власники цуценяти турбуються, коли їхній маленький вихованець починає кусатися. Вони думають, що з нього виросте агресивний злий собака, з яким буде важко впоратися. Це не так, адже кусатися і гарчати – нормальна поведінка для цуценят.
Цуценята досліджують світ, пробуючи все на зуб. Тому кусати все довкола, включаючи руку господаря, для них – нормальна поведінка. Вихованці активно гризуть предмети, коли у них ріжуться зуби, але потім інтерес до цього у них зникає.
Дресувальник Адам Спайві розповів порталу PetsRadar, що щенята можуть часто кусатися й у разі, якщо вони вибилися з сил, інформує UAINFO.org.
Читайте також: Які собаки найбільше люблять господаря: дві породи, що діють як антидепресанти
"Щенята перетворюються на маленьких акул, коли перевтомлюються", – пояснив фахівець.
За його словами, якщо після продуктивного тренування щеня раптом починає "дуріти й кусатися", значить воно втомилося. Спайві порадив власникам собак дозволити своєму вихованцю поспати. Його можна покласти в лежанку або відправити в будиночок.
Дресувальник зазначив, що нестача сну супроводжується не лише укусами, а й деструктивною поведінкою. Цуценя може голосно гавкати, ганятися за своєю тінню.
Читайте також: Дресувальниця розповіла, як заспокоїти дуже активного собаку
Однак людина має дати зрозуміти цуценяті, коли той робить боляче, і перенаправити його енергію на іграшку, пише портал Petfinder. Краще це зробити якомога раніше, поки укуси не стали надто болючими.
Рекомендується дотримуватися кількох правил, щоб відучити цуценя кусатися.
- Ігри повинні ініціюватися членами сім'ї, а не цуценям.
- Завжди майте під рукою іграшки, які можна запропонувати щеняті замість ваших рук.
- Як тільки щеня торкнулося зубами руки, постарайтеся видати досить гучний звук, схожий на вереск, щоб вихованець зрозумів, що така поведінка вам неприємна. Після цього ігноруйте його щонайменше 30 сек.
- Коли цуценя починає грати з руками чи ногами людини, запропонуйте йому м'яку іграшку. Похваліть його або винагородіть невеликими ласощами за те, що він з нею грав.
- Якщо вихованець вкусив і тримає за руку, не відсторонюйтеся, розпалюючи його, а м'яко, але наполегливо скажіть "не можна" і почекайте, поки щеня відпустить. Після цього похваліть його та запропонуйте іграшку.
- Якщо щеня продовжує вас кусати, залиште поруч із ним іграшку і відійдіть. Це дасть йому сигнал, що вам така гра нецікава.
- Не карайте щеня довгою відсутністю та ігноруванням. Навчитися чогось воно може лише у процесі спілкування.
- Ніколи не кричіть, не лякайте і не карайте цуценя фізично.
Будьте завжди послідовні та дотримуйтесь правил щоразу, коли граєте з вихованцем.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки