MENU

"Це інструмент досягнення результату": в САП прокоментували, як Злочевський відкупився за рекордний хабар

2634 0

"Це інструмент досягнення результату": в САП прокоментували, як Злочевський відкупився за рекордний хабар

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі пояснили, як колишньому міністру екології та природних ресурсів Миколі Злочевському фактично вдалося відкупитися від звинувачень у найбільшому в історії України хабарі (6 млн доларів). Він пішов на угоду зі слідством, але у САП зазначають, що вона не означає прощення чи уникнення відповідальності. 

Про це виконувач обов'язків начальника відділу САП Ігор Гарванко сказав у коментарі ZN.UA, інформує UAINFO.org.

Він також відповів, чи вважає перемогою угоду між САП і Злочевським. 

"Прокурор у своїй роботі не оцінює угоду з призми зрада/перемога. Угода – це інструмент досягнення результату: притягнення винної особи до відповідальності та виконання основних завдань кримінального судочинства. Це забезпечення швидкого, повного та неупередженого судового розгляду, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини", – сказав Гарванко. 

Він наголосив, що така угода, яку уклав зі слідством Злочевський, є своєрідною формою притягнення до відповідальності, коли особа погоджується визнати себе винною. На підставі цієї угоди суд виносить обвинувальний вирок із заздалегідь узгодженою мірою покарання.

Також суд перевіряє низку факторів, зокрема "відповідність інтересам суспільства". А прокурор у кожному конкретному випадку укладення враховує низку обставин. 

Це зокрема ймовірність винесення обвинувального вироку судом на загальних підставах, всі потенційно "слабкі місця" справи, ініціатива з боку обвинуваченого та сторони захисту, їх готовність до визнання вини та надання викривальних показів у справі. Саме так відбулося й у випадку зі Злочевським. 

Читайте також: Тисячі земельних ділянок, елітні авто й прихована імперія: аграрний академік виявився великим латифундистом

"З досліджених у ході судового розгляду доказів ми встановили, що Злочевський М.В. організував передачу грошових коштів окремим особам з метою ухвалення рішень у кримінальних провадженнях на його користь. При цьому він не брав безпосередню участь у домовленостях та визначенні хабароотримувачів, покладаючись на дружні, ділові та інші зв’язки залучених ним осіб. Згідно із зібраними доказами, Злочевський М.В. не був обізнаним, кому саме у підсумку буде передано грошові кошти, однак розумів, що жодна із відомих йому залучених осіб не мала повноважень на прийняття рішень щодо кримінального провадження", – сказав представник САП. 

За його словами, прокурор дійшов висновку, що початкова кваліфікація цього злочину може призвести до того, що фігурант взагалі уникне відповідальності у суді. А остаточно в доцільності угоди суд і прокурора переконали готовність обвинуваченого визнати свою вину, сплатити значні кошти Збройним силам України та дати викривальні показання. 

Зараз слідство вже завершене, справи скеровані до суду, результатом чого є "фактичне притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб та допомога в підтримці обороноздатності держави", зазначив Ігор Гарванко. Крім того, вирок Миколі Злочевському передбачає внесення відомостей щодо нього до Реєстру корупціонерів, що тягне за собою заборону обіймати посади в державних органах. 

Читайте також: У Києві судитимуть чиновника КМДА, який вимагав від столичних перевізників багатотисячні хабарі. ФОТО

Нагадаємо, Микола Злочевський, міністр екології часів Януковича, зміг домовитися зі слідством і фактично відкупився від звинувачень у найбільшому в історії України хабарі: за 6 млн доларів він намагався закрити кримінальні справи, до яких причетна його компанія Burisma та "Реал Банк". Попри те, що інші кримінальні справи проти ексчиновника все ще продовжуються і він перебуває в розшуку, Злочевський став на крок ближче до звільнення від кримінального переслідування.

Микола Злочевський за спробу дати найбільший хабар в історії розплатиться штрафом у 68 тис. грн і донатом до ЗСУ на суму 660 млн грн, з яких 500 млн витратять на дрони. Спеціальна антикорупційна прокуратура пішла на угоду із колишнім чиновником. Там вирішили, що якщо хабар він так і не дав, шкоди завдано не було, тому можна обійтися штрафом і благодійністю.

Угоди зі слідством відбуваються регулярно, потім вони затверджуються судом (1 серпня 2023-го колегія Вищого антикорупційного суду затвердила угоду зі Злочевським), але з огляду на історичні масштаби хабаря та особу самого ексчиновника – це прецедент.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини