"Це якісно інший рівень літаків": льотчик Юрій Булавка пояснив, чому треба переходити на F-16
Американські винищувачі F-16, хоча дещо програють за маневреністю Су-27, які є на озброєнні України, але в технологічному плані пішли далеко вперед. Через технологічну та кількісну перевагу противника Збройні сили України втратили багатьох пілотів. Тому для мінімізації загрози наші льотчики виконують такі маневри в небі, яких не покажуть на жодному світовому авіашоу.
Про це розповів український льотчик-винищувач полковник Юрій Булавка, слова якого наводить пресслужба Командування Повітряних сил ЗСУ. Зокрема, він наголосив, що ще кілька років тому в Україну усвідомлювали необхідність переходу на якісно інший рівень літаків, інформує UAINFO.org.
"Ще 2019-го, коли ми були в Литві, там стояло п’ять F-16 та один український Су-27. І хоч американські "F-ки" дещо програють за маневреністю, у технологічному плані пішли далеко вперед.. Ще тоді ми всі розуміли, що потрібно переходити не просто на модернізовану техніку, а на якісно інший рівень літаків. Бо жодні фігури вищого пілотажу від сучасних літаків і ракет не врятують", – сказав офіцер.
Юрій Булавка додав, що від початку вторгнення в Україні було підготовано чимало пілотів.
"Це і молодь, і мобілізовані. На жаль, багатьох втратили… І не через помилки в пілотуванні, а насамперед через технологічну та кількісну перевагу противника", – пояснив полковник.
Юрій Булавка у складі української делегації ще в перші тижні війни брав участь у перемовинах щодо перспективи надання Україні сучасних винищувачів та авіаційних засобів ураження.
Читайте також: "Patriot їх прожують і виплюнуть". Американський пілот висміяв плани РФ сформувати "елітну" ударну групу для атак по Україні
"Звісно, нас уважно слухали, з величезною повагою та розумінням, проте процес прийняття таких рішень – довга справа", – каже офіцер.
Він додав, що в Україні було відремонтовано, відновлено та піднято в небо, "усе, що могло б літати, проте вище голови не стрибнеш". Так, наразі український авіаційний парк не дозволяє ефективно вести бойові дії на рівні з авіацією ворога, даючи можливість лише стримувати його.
"Та крок за кроком наші пілоти все ж почали використовувати протирадіолокаційні ракети HARM, керовані авіабомби JDAM, крилаті ракети Storm Shadow та Scalp... Але знову ж таки, F-16 дозволили б використовувати це озброєння значно ефективніше, а головне – без ризику для життя пілотів. Адже, щоб застосувати ті ж JDAM, льотчикам доводиться заходити у зону ураження ворожого ППО", – розповів льотчик.
За його словами, наші пілоти для мінімізації загрози від ворожих ракет застосовують нові тактичні прийоми: "Виїжджаємо" на майстерності, продуманості операцій, досвіду та ентузіазмі... Ворог, маючи перевагу, працює так, як написано в підручниках з тактичної та вогневої підготовки. Ми використовуємо тактики, які не прописані в жодному підручнику і постійно їх змінюємо, вдосконалюємо, пристосовуємось до ситуації. А як інакше?"
2020 року Юрій Булавка в польському Гданську здобув "Повітряного Оскара" за відмінний пілотаж на винищувачі Су-27. Сьогодні пріоритети зовсім інші, каже він.
Читайте також: Льотчик Karaya пояснив, чому Україна просить у партнерів саме літаки F-16
"І вдень, і вночі наші пілоти виконують такі маневри в небі, яких не побачиш на жодному світовому авіашоу… Вони щодня ризикують своїм життям, аби якомога краще виконати бойове завдання. Вищий пілотаж, звісно важлива річ, але в даних бойових умовах найважливіше – ближче притискатись до землі! І повірте, це дуже складно", – розповів пілот.
Він також пояснив, що польоти на гранично малій висоті часто рятують життя льотчику, однак є великий ризик не впоратись з керуванням і натрапити на перешкоду. Крім того, при ураженні ворожою ракетою є мінімум часу, а відповідно і шансів, на катапультування.
"Наші хлопці виконують деякі завдання, технічно не передбачені для радянських літаків. Колись військові аналітики та історики дискутуватимуть, що саме допомогло українцям вистояти та перемогти в битві за українське небо… Мужність наших людей, грамотні дії командирів чи західне озброєння. Переконаний, що саме люди – головні герої нашої майбутньої перемоги – льотчики, зенітники, радіотехнічні війська – усі Сили оборони України! Щодня вони роблять усе можливе, аби ворожі ракети чи дрони не долітали, а техніка і склади орків палали", – сказав Юрій Булавка.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки