MENU

Льотчик Karaya пояснив, чому Україна просить у партнерів саме літаки F-16

1878 0

Льотчик Karaya пояснив, чому Україна просить у партнерів саме літаки F-16

Ці винищувачі є багатоцільовими та забезпечать Україні перевагу у небі.

Український льотчик Вадим Ворошилов з позивним Karaya розповів, чому Україна закликає партнерів надати саме F-16, а не інші бойові літаки. За його словами, ці винищувачі є багатоцільовими та забезпечать Україні перевагу у небі у разі надання достатньої їх кількості, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН. 

"Повітряні сили ЗСУ - це досить велика структура. І на цей час нам необхідна саме кількість. А літаків F-16 за всі часи було побудовано майже 4,7 тис. одиниць - це неймовірна кількість", - розповів Ворошилов в ефірі інформаційного телемарафону. 

За словами пілота, літаків МіГ-29 було побудовано 2 тисячі бойових одиниць, а сучасних Eurofighter Typhoon, які можуть бути аналогом F-16, побудовано менше ніж 600.

"Тому літак F-16 - це найоптимальніший варіант, який ми зможемо відносно швидко опанувати, він масовий, і в нас не буде проблем саме із забезпеченням даного типу повітряного судна. Адже під час великої інтенсивності ведення бойових дій - їх авіаційної компоненти - постійно необхідно буде ремкомплект до цих літаків та засоби авіаційного ураження для них", - сказав він. 

Читайте також: США не проти передачі Україні F-16, однак зараз цього робити не будуть, – нардеп

Крім того, Ворошилов додав, що цей тип винищувачів перебуває на озброєнні у великої кількості країн, зокрема й партнерів України, що спрощує логістику поставки необхідних засобів ураження та деталей.

"У нас просто не буде проблем з експлуатацією даного типу винищувачів", - уточнив він.

Льотчик також наголосив, що наразі Росія у повітрі переважає Україну як кількісно, так і технічно.

"Щоб компенсувати кількісну перевагу ворога, нам необхідно переважати ворога саме у технічному плані. Літак F-16 нам дає таку можливість", - сказав Karay.

За словами Ворошилова, найкращі винищувачі, які наявні в РФ, своєю бортовою радіолокаційною станцією можуть спостерігати повітряні цілі на дальність понад 200 км і виконувати атаки ракетою типу "повітря-повітря" на дальність 75 км. Через це українські військові наразі можуть побачити ворога тільки на дальність 75 км та атакувати на дальність майже вдвічі меншу.

Відтак, за його словами, коли Україна отримає F-16, то зможе здійснювати атаки, не входячи у зону дії винищувачів та наземних комплексів ППО ворога, адже зможе захоплювати повітряні цілі на дальності близько 300 км та виконувати атаки на дальність вдвічі більшу, ніж ворог. 

Читайте також: "Це найдорожча історія": Резніков пояснив зволікання партнерів з рішенням про надання винищувачів

"Найголовніше, що даний тип винищувачів багатоцільовий… Він має 11 точок підвіски та може одночасно на них розміщувати засоби авіаційного ураження класу "повітря-повітря" по повітряним цілям середньої дальності, малої дальності. Там одночасно можуть знаходитися засоби авіаційного ураження "повітря-РЛС", керовані авіаційні бомби "повітря-земля". Тобто даний тип винищувача може реагувати на будь-які зміни як в повітрі, так і на землі. Саме у цьому його багатозадачність і це найголовніше", - підкреслив пілот.

Відповідаючи на запитання про те, яка кількість літаків дозволить забезпечити перевагу над ворогом у небі, Karaya зазначив, що одна ескадрилья F-16 (12 літаків) дозволить українським військовим докорінно змінити ситуацію як в повітрі, так і на землі. Однак, він уточнив, що, враховуючи, що усі надані Україні літаки не зможуть одночасно перебувати у бойовій готовності, кількість переданих винищувачів для ефективної роботи повітряних сил має становити три ескадрильї таких літаків.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини