MENU

Який хліб найнебезпечніший і як його розпізнати: відповідь експертки

1935 0

Який хліб найнебезпечніший і як його розпізнати: відповідь експертки

Хліб та хлібобулочні вироби їдять практично всі. Але, експерти стверджують, що найкраще вживати житній, тому що в ньому більше вітамінів, і він стимулює роботу кишечника, а ось білий практично весь складається з вуглеводів, крохмалю, солі та цукру. У порівнянні з ним житній для здоров'я корисніший, так вважають фахівці.

Нутриціологиня Анастасія поділилася корисною інформацією в Instagram про те, як і чому на хлібі утворюється пліснява, і як її уникнути, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Найнебезпечнішим хлібом може бути будь-який, якщо на ньому є цвіль !

Найчастіше на хлібі розвивається зелена, чорнильна (синьо-зелена) та чорна пліснява. Найотруйніша – жовта пліснява (Aspergillus flavus) та чорна – (Aspergillus fumigatus).

Варто зазначити, що жовта пліснява та чорна продукує сильний мікотоксин, який також називають афлатоксином. Зустріч його з організмом людини небажана і вкрай небезпечна – він спричиняє тяжкі подраздення легень і може призводити до смерті.

Важливо знати, що вживання продуктів із пліснявою може мати серйозні наслідки для здоров'я. Мікроскопічні гриби, що з'явилися на їжі, в процесі свого росту виділяють особливий вид токсинів – мікотоксини. Деякі види мікотоксинів можуть стати причиною нудоти, блювання та діареї. Тому, будь-який хліб, на якому ви бачите цвіль, потрібно покласти в пакет і викинути, ні в якому разі не обрізати її.

Найпоширеніша причина виникнення цвілі на хлібі та продуктах – неправильне зберігання!

"Причиною активності колонії грибків є певні компоненти у складі хліба. І це не означає, що кольорова пліснява – це хімія. Все залежить від того, які грибки розмножуються. Зелений колір – потрібні дріжджі, кисломолочні продукти, фрукти. Холод вона не любить, розмножується тільки в теплі.Чорний – хліб, фрукти, овочі. Розмножується у вологому середовищі. Рожева – звичайно виникає на залишках їжі. Чомусь її бояться найбільше, але це безпідставно. Біла – вона більше по дереву. Хлібниці, досточки!", – розповіла нутріціологиня.

Як уникнути цвілі на хлібі?

По-перше, потрібно зберігати строго згідно умов на етикетці. По-друге, влітку купувати в магазинах, в яких встановлені вентиляції та кондиціонери. Можна в холодильнику зберігати. Навіть заморожувати можна, там навіть зростання цвілі сповільнюється, але черствіє трохи швидше. І хліб в упаковці не кладіть під сонячним промінням. Волога не випаровується і створюються дуже сприятливі умови для розвитку цвілі", – підсумувала експертка.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини