Таємниче зниклий MH370 з 239 пасажирами показали на відео в оточенні НЛО: але все виявилося фейком
У серпні 2023 року в мережі завірусилося нібито супутникове відео, на якому показано, як зниклий у березні 2014 року літак рейсу MH370 Малайзійських авіаліній (Malaysia Airlines) летить у небі в супроводі трьох НЛО та просто зникає. Відео поширювали не лише користувачі соцмереж, але й деякі західні ЗМІ, однак воно виявилося повністю сфальсифікованим.
Докази фейковості відео розібрало видання FRANCE 24, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Рейс MH370 безслідно зник 8 березня 2014 року під час рейсу за маршрутом Куала-Лумпур (Малайзія) – Пекін (Китай). Літак знаходився на зв'язку 40 хвилин після зльоту після чого зник з радарів у небі над Південно-Китайським морем.
На борту літака перебували 239 осіб (12 членів екіпажу і 227 пасажирів). У січні 2015 року їх усіх визнали загиблими внаслідок нещасного випадку, хоча слідчими так і не було встановлено обставин зникнення літака, чи місцезнаходження його уламків.
Є припущення, що літак впав у море і затонув, але ні уламків, ні тіл загиблих ніколи не було знайдено. Це призвело до того, що довкола трагедії почали формуватися різноманітні теорії змов. Серед них – викрадення літака спецслужбами чи то США, чи то Росії, а також самогубство пілота чи невдале викрадення.
Не обійшлося й без паранормальних версій. Зокрема, на відео, яка стало вірусним у останні дні, показано, як літак здійснює свій рейс, коли поряд із ним з'являються три кулясті НЛО, що супроводжують його, а якоїсь миті літак із пасажирами просто зникає посеред неба. В мережі припустили, що на відео показано або викрадення літака прибульцями, або ж випробування технології телепортації. Звісно, і те, і інше виявилося фейком. Власне, як і саме відео.
MH370 і три НЛО
Попри те, що це відео із літаком та прибульцями зібрало мільйони переглядів в мережі, воно виявилося зовсім не новим. Його було створено ще, щонайменше, 9 років тому і уже розбурхувало мережу в березні 2023 року після того, як документальний фільм про зникнення MH370 було показано на Netflix.
Відео існує у двох версіях: одне знято нібито тепловізійною камерою БПЛА, а інше – звичайною камерою нібито супутника на орбіті Землі. На відео видно літак, який оточений трьома сферичними об'єктами, що літають навколо нього. Через кілька секунд три сфери зіштовхуються з літаком і той миттєво зникає.
Обидва відео гуляють в інтернеті з 2014 року і раніше їх не пов'язували із рейсом MH370.
Вперше вони з'явилися на уже видаленому YouTube-каналі RegicideAnon, але їх все ще можна знайти у архівах інтернету. Тоді вони називалися "БПЛА фіксує авіалайнер та НЛО" та "Супутникове відео: авіалайнер та НЛО". В обох відео жодним чином не згадувався рейс MH370.
Експерти, яким журналісти показали обидва відео, переконані, що це просто фейки і визнали, що бачили відео й раніше.
Засновник організації UFO of Interest, що займається розвінчанням містифікацій про НЛО, Скотт Брандо розповів, що відео, швидше за все, створено з використанням комп'ютерної графіки. Зокрема, він вказав на те, що у серпні 2014 році це відео було опубліковано на відеосервісі Vimeo, де було представлене, як авторське бачення зникнення рейсу MH370, яке було створене "ентузіастом відеомонтажу".
Іншу помилку на відео помітив експерт з HoaxEye Янне Альберг. Він зазначив, що на супутниковому відео вказано, що воно нібито було зняте супутником NROL-33. Очевидно, як зазначає Альберг, таким чином автор відео хотів надати йому достовірності. Такий супутник справді існує і використовується військовими, але проблема в тому, що він був запущений лише 22 травня 2014 року – більш ніж через два місяці після того, як літак уже зник.
Окрім того, Альберг зазначив, що не бачив жодних фото чи відео з супутників, які б знімали небо з такої точки. Супутник знімав би літак згори, але ніяк не збоку і знизу. Щодо інших тверджень про те, що нібито відео було знято БПЛА MQ1-Predator, то він просто не здатен піднятися на висоту, на якій летів MH370.
На думку Альберга, більш логічною була б версія про те, що відео було знято землі, але й вона лише б підтверджувала те, що відео фейкове, оскільки його автори змінюють сої версії щоразу, коли викривають неправдивість попередньої.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки