MENU

Вибори в США: які проблеми чекають на Україну, якщо президентом стане Дональд Трамп

741 0

Думка про те, що Володимир Путін реально розглядає як один із варіантів своєї перемоги зміну господаря Білого Дому у 2024 році, не є такою вже нісенітницею. Кремль дедалі активніше заявляє про бажання провести переговори та закріпити нинішній статус-кво, звичайно, на своїх умовах, і йому в цьому допомагають деякі як західні, так і незахідні лідери. Про те, що Україну в дипломатичному сенсі чекають важкі часи, вважає і глава МЗС Дмитро Кулеба: "Усі ці голоси, які починають дедалі більше лунати в різних країнах світу, про те, що проблеми, що потрібні переговори, вони стають голоснішими". Так, Київ робить зусилля, щоб вони "згасали", запевнив Кулеба, але що буде, якщо такі голоси стануть сильними й у США.

OBOZREVATEL розбирався, що чекає на Україну, якщо президентом США стане, як він сам любить підкреслювати, друг Володимира Путіна – Дональд Трамп, інформує UAINFO.org.

На сьогодні наші головні союзники не погоджуються із фактичним визнанням окупації частини української території. Але все може змінитись, якщо до влади прийде одіозний Дональд Трамп. Його шанси зараз дуже хороші. Так, за останніми опитуваннями, він є основним претендентом на пост президента від Республіканської партії та має однакові шанси на перемогу з нинішнім главою держави – Джо Байденом. Якщо до цього додати, що, за останніми опитуваннями, більше половини американців виступили проти того, щоб Конгрес схвалював нові пакети допомоги Україні, то стає дійсно небезпечно. Адже через більш ніж рік, коли теоретично Трамп знову може стати президентом США, думка жителів Америки про "далеку війну, яка відбирає у них гроші", навряд чи стане позитивнішою.

Великий популіст і егоцентрист, що добре відчуває, чого саме хоче натовп, своїми різкими заявами дає пальне для його розігріву. Він вважає себе обраним, тому вже зараз хоче увійти в історію як людина, яка зупинила "Третю світову війну з можливим ядерним апокаліпсисом". Жодних моральних зобов'язань у Трампа перед українцями немає, адже, за його словами, повномасштабна війна почалася не за нього. Тому йому буде досить легко вчиняти так, як вигідно, можливо, наплювавши на інтереси та трагедію України. Звичайно, американська система стримувань та противаг ще в дії, але президент – він і в США президент. Українцям не треба нагадувати, скільки за місяці війни було новин, що США ось-ось передадуть те чи інше озброєння, яке здатне змінити розклад сил на фронті, але… "президент Байден поки не ухвалив остаточного рішення". Епопея з F-16 – яскраве тому підтвердження.

Мир із Путіним в обмін на території

Колишній президент США у своїх численних інтерв'ю заявляє, що він не допустив би вторгнення Росії в Україну. Однак методи, якими Трамп готовий утихомирити агресора, явно не до вподоби українцям. Описуючи, яким чином він міг би уникнути війни, Трамп сказав, що в гіршому випадку домовився б про захоплення Росією якоїсь частини України, зауваживши, що певні райони країни російськомовні. З такою логікою тоді треба віддати, наприклад, Маямі – Іспанії, адже майже 70% його мешканців – іспаномовні.

"Україна має поступитися Росії частиною своїх тимчасово-окупованих територій, а собі залишити те, що "заробили", щоб припинити війну. Думаю, вони матимуть право зберегти більшу частину того, що вони заробили, і Росія, найімовірніше, погодиться з цим. Потрібен правильний медіатор чи переговорник, а зараз його немає", – заявляє експрезидент США.

Крім того, Трамп виступив і за те, щоб навіть не притягувати до відповідальності за ордером Міжнародного кримінального суду президента РФ.

"Якщо порушити цю тему зараз, ви ніколи не досягнете миру, ніколи не досягнете врегулювання", – наголосив він.

Дональд Трамп не гребує і страшилками російської пропаганди. Так, він заявив про необхідність налагодити відносини з Росією "через наявність у неї великих запасів ядерної зброї, яку ця країна поки не застосовує, але все можливо, якщо зайти надто далеко".

Допомогу треба припинити

Більш ніж половина опитаних американців (55%) виступила проти того, щоб Конгрес далі схвалював нові пакети допомоги Україні – випливає з опитування, проведеного на замовлення CNN. При цьому 45% опитаних вважають, що Конгрес таку допомогу має санкціонувати. До цього можна додати, що рейтинг схвалення роботи президента Байдена становив у середньому за останні 30 місяців – 40,7%. Це один із найнижчих рейтингів в історії Америки.

Трамп, як будь-який цинічний та досвідчений політик, і тут чітко грає на дедалі більше помітних протиріччях американського суспільства.

Читайте також: Путін має намір затягнути війну в Україні до кінця наступного року: ЗМІ назвали причину

Тому на своїх зустрічах із виборцями агресивно заявляє, що "адміністрація Джо Байдена витрачає на Україну мільярди доларів платників податків".

"Зараз Україна отримує мільярди доларів від американських платників податків. У разі переобрання мене на посаду президента США я негайно ініціюю розслідування щодо всіх можливих правопорушень чинного глави держави та його родини. Якщо Сполучені Штати мають десятки мільярдів доларів для відправки Україні, ми повинні зробити все можливе, щоб наші діти були в безпеці вдома. Ми витратили трильйони в Іраку, трильйони в Афганістані і нічого не отримали. Перш ніж ми побудуємо націю для решти світу, ми маємо краще побудувати безпечні школи для наших дітей у нашій власній країні", – сказав експрезидент США.

Небезпечний цирк Дональда

У Британії вже готові до можливих наслідків передвиборчих заяв Трампа.

США менш активно допомагатимуть Україні, оскільки відволіклися на ситуацію з колишнім президентом країни США Дональдом Трампом, – зазначає британська газета The Times. Видання випустило статтю, в якій звучить теза про те, що у найближчі пів року Сполучені Штати будуть зайняті здебільшого внутрішньою політикою. "Америка відволіклася на цирк Трампа. Захист від Росії буде покладено на Велику Британію та її союзників", – йдеться у матеріалі.

Читайте також: США можуть вийти із НАТО, якщо Трамп переможе на виборах – Болтон

За даними видання, у зв'язку із внутрішньополітичною боротьбою за владу американська влада відправлятиме менше допомоги Збройним силам України. У зв'язку із цим країнам Євросоюзу доведеться ще активніше допомагати Києву, ніж зараз.

Якщо до представників Туманного Альбіону претензій немає, то, як можуть активно допомагати європейці, ми знаємо не на словах. Так, канцлер Німеччини Олаф Шольц уже котрий місяць все не може схвалити відправку Україні далекобійних ракет Taurus, при цьому отримавши від військових Німеччини зелене світло на постачання. До речі, ця зброя, за даними експертів, здатна змінити співвідношення сил на фронті на користь українських військових.

Судово-передвиборчі пристрасті

Одним із суттєвих факторів нинішньої передвиборчої кампанії в США є судові розгляди. Так, Трампу нещодавно було висунуто офіційне звинувачення у злочині проти Сполучених Штатів та їхніх громадян – у спробі обманом скасувати результати президентських виборів 2020 року. До цього йому були висунуті звинувачення у двох інших справах – про незаконне утримання секретних документів та фальсифікацію звітності для приховування виплати грошей за мовчання порнозірки. І хоча він сам не визнав себе винним, це означає, що у найближчі рік-півтора йому доведеться брати участь у судових процесах у кримінальних справах, що ускладнить боротьбу за Білий дім.

Проте юридичні проблеми Трампа ніяк не вплинули на його популярність у Республіканській партії, і навіть зміцнили позиції. Згідно з останніми даними опитувань, він на 37 пунктів випереджає свого найближчого суперника, губернатора Флориди Рона Десантіса. Здебільшого це відбувається тому, що більшість виборців-республіканців вважають звинувачення політично вмотивованими та втручанням у вибори.

У команди чинного президента також є свій суд – Хантеру Байдену (син Джо Байдена) було висунуто звинувачення у несплаті податків та порушенні законодавства про вогнепальну зброю. Президент США при цьому висловив упевненість у тому, що його син не робив нічого незаконного, і заявив, що розслідування спрямоване передусім проти нього особисто. Можливо, і так, але 14 серпня прокуратура відмовилася від "раніше узгодженої угоди про визнання вини". Це означає, що на Хантера, найімовірніше, чекає судовий процес з винесенням "брудної білизни" в ЗМІ, а це принесе і втрату голосів виборців для його батька.

Трамп може не дійти до виборів

Зараз стоїть питання – чи допустять Трампа взагалі на вибори, – каже ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко.

"Йому нещодавно висунули кілька серйозних звинувачень, і якщо вони будуть доведені в суді, то про жодні президентські перспективи не може бути й мови. Але навіть якщо він візьме участь у виборах кандидатів від Республіканської партії і переможе, то, як на мене, для Байдена це буде дуже гарний сценарій. У потрібний час політичні опоненти Трампа розкрутять ці звинувачення так, що в нього просто не буде чим крити".

Читайте також: Трампу може загрожувати до 561 року в'язниці

Щодо його заяви про вирішення питання російсько-української війни у найкоротші терміни шляхом здачі частини території України, то Володимир Огризко вважає це звичайною грою на публіку для привернення до себе якнайбільшої уваги.

"Ці його заяви щодо України, Росії, Путіна тощо спрямовані лише на те, щоб бути в центрі уваги. Реальної влади, щоб вирішити питання саме так, як він каже, не буде. За першої каденції всі його дивні ініціативи закінчувалися на рівні Конгресу, що блокував їх. Звичайно, як найвища посадова особа держави він матиме величезні повноваження, але в Сполучених Штатах є й інші гілки влади, які зможуть його стримати", – наголосив Володимир Огризко.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZREVATEL


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини