"Пишна краса чи опудало?". У Львові встановили оголену жіночу скульптуру, яка викликала неоднозначну реакцію українців
У Львові готуються до фестивалю Львівський тиждень скульптури, проте він вже спричинив дискусію в українських соціальних мережах через оголену жіночу скульптуру, яку встановили в Стрийському парку, передає NV, інформує UAINFO.org.
Робота українського скульптора Василя Корчового під назвою Впевнена є частиною скульптурного маршруту у Стрийському парку Львова і частиною цьогорічного Тижня скульптури. Вона являє собою оголену жіночу фігуру пишних форм у повний зріст і викликала жваві обговорення і суперечки в Мережі.
«Вже в перші хвилини львів'яни проявили таку активність, що моя стрічка переповнена фото і постами на тему однієї з них, а саме роботою Василя Корчового Впевнена (на фото). Це так важливо жити в місті і країні, де демократичні думки є частиною всіх процесів, зокрема в культурі. Безмежно дякую за кожне слово написане про скульптури, за кожну думку яка збігається чи не збігається з моєю», — прокоментував появу скульптури куратор проєкту Павло Гудімов.
У Мережі назвали скульптуру «усіляким скульптурний непотребом», рекламою «кока-коли, фаст-фуду і здорового способу життя», зауважили, що «в парку гулятимуть діти», запитали «за що так не люблять жінок» тощо. Користувачка Facebook Катерина Лежнева зробила добірку скрінів з реакцій.
А художник Максим Паленко відреагував на черговий скандал, який стосується людських уявлень про красу, гострою карикатурою.
«Тим українцям не вгодиш. То пару тижнів виносили мозок однією бабою „одороблом на пагорбі“ у якої цицьки їм не такі. Ну ось вам друга баба — і не на пагорбі, і не одоробло, і головне-цицьки — цілком в каноні. Навіть з надлишком. Знов не так! Вредні. Вредні люди», — написав він і додав ще одну реакцію на дискусію.
«Як на мій мистецтвознавчий розум, робота прекрасна без лапок. Корчовий взагалі ваяє тілистих жінок. І його скульптури справді вражають, у них є якась надзвичайна потуга і надзвичайна майстерність роботи з матеріалом. А що кругом забагато людей, вихованих на соцреалізмі (причому батьки вже понавчали дітей народжених за незалежності), то це не новина. Он у Львові Бандера у канонічному образі Леніна і їм не муляє», — прокоментувала скульптуру мистецтвознавиця і письменниця Катерина Липа.
«У Львові всім все виколює очі. Або поперек горла. Як от скульптура оголеної жінки не з параметрами барбі.Обурений люд скаржиться, що діти перелякаються, що в парк тепер не зайти, що бридко на всі ці складки жиру дивитися і все таке.Мабуть, Венеру палеоліту не бачили, рубенсівські дами лякають до гикавки і, взагалі, в музеї краще ходити із зав’язаними очима. Або не ходити. Так ще надійніше. Ні в парк, ні в музей. Щоб не зранити вразливу свідомість реалістичним зображенням різного тіла», — написала перекладачка Наш Формат і Видавництво Старого Лева Марта Госовська.
«В мережі новий хайп: через „жахливу скульптуру в Стрийському парку Львова“. Глянув. Дійсно: необхватна, гола. Але обличчя миле і зачіска гарна. Поцікавився, що мав би означати той перформанс. Виявляється, це „антимонументальна пропаганда“ в рамках Львівського тижня скульптури. А конкретно на фото — скульптура Василя Корчового, який „виступив проти бодішеймінгу“», — відреагував політолог Олексій Голобуцький.
Цьогоріч тиждень скульптури стартує 20 вересня. Його тема Старе і нове. У Скульптурному маршруті в Стрийському парку будуть представлені 8 скульптур українських та іноземних авторів.
Автор скульптури Впевнена Василь Корчовий народився у Хмельницькій області в 1962 році. Випускник Київського державного художнього інституту, у майстерні Макара Вронського. Стажувався у Василя Бородая. Є володарем Гран-Прі Всеукраїнського трієнале Скульптура 2005, двократним переможцем конкурсу КОНСХУ ім. Михайла Лисенка Скульптура року за 2007 та 2005 роки. Серед його робіт пам’ятник Григорію Сковороді у Хмельницькому.
У його творчому доробку авторська скульптура, інтер'єрна, паркова, фонтанна скульптура, надгробки, меморіальна скульптура, рельєфи, пам’ятники тощо. Скульптура Впевнена — це не єдина скульптура Корчового, яка відображає пишні форми. Це ціла серія робіт, яка увійшла до виставки Інша краса і виставлялася в Музеї історії Києва в 2019 році.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки