Схоже на операцію "Моссада": український військовий розповів, як виманили російський Мі-8
Командир екіпажу російського гелікоптера Мі-8, який опинився в руках наших військових, від самого початку розумів злочинність війни, розвʼязаної Росією, тому повірив нашим розвідникам.
Операція ГУР МО під кодовою назвою "Синиця" була дуже подібною до операції "Діамант", яку провів у 1966 році ізраїльський "Моссад". Про це повідомив український тележурналіст та військовий Артем Шевченко. Він нагадав, що тоді ізраїльтяни переконали іракського пілота викрасти на той час найсучасніший радянський Міг-21, інформує UAINFO.org.
Шевченко опублікував фото офіцерів ГУР на тлі російського гелікоптера, який вони виманили. Один із військових – розробник і реалізатор унікальної піврічної операції, яка призвела 9 серпня 2023 до перельоту на підконтрольну Україні територію гелікоптера Мі-8 АМТШ зі складу 319-го окремого вертолітного полку, що базується на аеродромі Чернігівка Приморського краю РФ.
Шевченко анонсував показ цієї історії на 3 вересня у документальному фільмі #збитільотчикиросії циклу "Воєнна розвідка України" в ефірі національного телемарафону, а також 7 вересня – на YouTube ГУР МО.
Нагадаємо, українська розвідка заманила російський гелікоптер Мі-8 в Україну. Він приземлився на Харківщині, два інших члени екіпажу, окрім пілота, не знали про те, що відбувається.
Через цей інцидент в окупантів сталася істерика. Вони почали розповідати про "втрату орієнтації" екіпажу і про те, що гелікоптер нібито помилково приземлився на аеродромі в Україні. Там двох членів екіпажу нібито було ліквідовано, а командира захоплено в полон.
Читайте також: Українські підрозділи здійснили висадку в Криму: у ГУР розповіли про спецоперацію
Буданов сказав, що приземлення російського гелікоптера Мі-8 на аеродром у Харківській області – це одна з найуспішніших спецоперацій відомства за всю історію України. Пілот, якого вдалося виманити, зараз перебуває в Україні та має намір залишатися в нашій державі. Родину російського льотчика завчасно вивезли з РФ.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки