MENU

У загальнонаціональному марафоні розповіли, як одеський ДТЕК зриває підготовку до опалювального сезону та виводить кошти з країни

444 0

У загальнонаціональному марафоні розповіли, як одеський ДТЕК зриває підготовку до опалювального сезону та виводить кошти з країни

У той час як держава робить все можливе, щоб країна пережила наступний опалювальний сезон, деякі учасники енергоринку поводяться не надто коректно, дбаючи в першу чергу про свої надприбутки, а не суспільні інтереси.

Таку думку у рамках загальнонаціонального марафону висловив голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко. За словами експерта, енергетичний монополіст компанія ДТЕК Одеські електромережі виводить з країни колосальні кошти та в умовах війни продовжує працювати як приватна компанія, ставлячи на чільне місце прибуток.

«Я не бачу єдиної ритмічності роботи з підготовки до опалювального сезону у всій галузі. Справді, ми бачимо потужну роботу в середині влади, а з іншого боку деякі учасники енергоринку поводяться не надто коректно, - зазначив експерт. - Якби абсолютно кожна доступна сьогодні гривня прямувала на ремонт наших розподільчих мереж та нашої енергогенерації. Насправді це відбувається не так. Приміром, журналісти 24 каналу у своєму розслідуванні показали, як компанія ДТЕК Одеські електромережі офіційно через рішення акціонерів виводить колосальні гроші з нашої країни. Йдеться про 8 млрд. гривень. При цьому 100 млн виводиться як фінансова допомога своєї материнської компанії в Нідерландах. Додатково на 20 млн купуються облігації цієї ж компанії й ще 100 млн — кладуться на депозит у свій же банк ПУМБ. І водночас просять 7 млрд гривень із державного бюджету, бо треба ремонтувати трансформатори».

На думку експерта ДТЕК навіть за умов війни, продовжує поводитися як комерційна структура, заточена під отримання максимального прибутку.

«У березні минулого року держрегулятор запропонував спрощену процедуру підключення. Що робить ДТЕК просто не використовує спрощену процедуру і громадяни змушені платити пів 8-9 гривень за кіловат і це вказує на бажання зберегти рівень наддоходів.

У довоєнній економіці в бізнес-секторі інвестори будували за півтора року те, на що у ДТЕК йшло від трьох років оформлення і вище, компанія морально застаріла і потребує реформ, вона не встигає за ринком. (Саме така повільність стане великою проблемою після війни, коли почнуть масово відбудовувати об'єкти житлової інфраструктури)
Зараз триває війна і необхідне оперативне відновлення. Але це показує, що не завжди приватний власник може бути ефективним, ми бачимо, що процеси максимально загальмовані, і це ніяк не буде на користь відновленню енергетики.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини