MENU

Як не можна зберігати овочі, фрукти та ягоди: вони швидко зіпсуються

712 0

Як не можна зберігати овочі, фрукти та ягоди: вони швидко зіпсуються

Коли є багато сезонних фруктів, ягід та овочів – дуже важливо подбати про правильне зберігання плодів. Адже цінність таких продуктів колосальна і буде дуже шкода, якщо соковитий перець, персик або малина зіпсуються вже на наступний день після покупки або збирання. А так буває дуже часто. 

Редакція FoodOboz розповість, як не можна зберігати овочі, фрукти та ягоди. Ці помилки допускають дуже часто,  інформує UAINFO.org.

Зберігання плодів у холодильнику 

Якщо для деяких продуктів холодильник – це оптимальне середовище для зберігання свіжості, то для овочів, фруктів та ягід зовсім ні. Холод дуже погано впливає на текстуру плодів, смак та запах, адже вони чуттєві до таких низьких температур. Усі поживні речовини також втрачаються. 

Покупка недозрілих плодів

Багато людей переконані, що найкраще придбати трохи недозрілі фрукти або овочі, і вони стануть смачними вже вдома. При цьому, довше зберігатимуться свіжими. Але так відбувається далеко не з усіма плодами. Якщо говорити про ананаси, полуницю та малину – то такі фрукти називаються некліматеричними – після збирання вони одразу починають "старіти". 

Зберігання усіх плодів в одній мисці

Якщо ви вирішили скласти фрукти на тарілку, бо так красиво – відмовтесь від цієї ідеї. Справа в тому, що якісь фрукти виділяють більше етилену. Вони швидше псуються. І через це починають заражати інші плоди. Зберігайте окремо банани, ківі, яблука, персики та манго. 

Зберігання попередньо очищених плодів

Якщо ви хочете, щоб фрукти та овочі довше залишались свіжими – не зберігайте їх в очищеному вигляді. Шкірка не лише захищає м'якуш від зовнішніх подразників, але й має дуже багато корисних компонентів. 

Читайте також: Ягода, яка покращує здоров'я серця й мозку – потрібно лише дві порції на день

Зберігання промитих овочів, фруктів та ягід 

Надмірна вологість сприятиме активному розповсюдженню бактерій. Плоди почнуть швидко псуватись. Тому мити їх варто перед самим вживанням. 

Зберігання без стебел та листя

Якщо взяти до уваги моркву, то в її верхівці міститься дуже багато вітаміну С. А в листі буряка є багато клітковини та вітамінів. Це ж стосується і селери. Тому не поспішайте викидати усі ці частини. З ними плоди і зберігатися будуть довше.

Замороження сирих овочів 

Якщо говорити про овочі, то заморожувати їх у сирому вигляді не можна. Перед цим плоди обов'язково потрібно бланшувати. Після цього обдати холодною водою. Так вони будуть мати приємний вигляд і довше зберігатимуться. 

Зберігання плодів у поліетиленових пакетах

Такий спосіб зберігання овочів, фруктів та ягід найгірший. Таким чином плоди просто "задихнуться". Найкраще обрати спеціальні контейнери або пакети для заморозки. 

Зберігання нарізаних фруктів та овочів 

Нарізані плоди чуттєві до потрапляння світла та повітря. Тому псуються надзвичайно швидко. Нарізайте овочі та фрукти вже перед самим вживанням. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини