MENU

Путін завжди був імперіалістом, а за 20 років став більш авторитарним, – експосол США в РФ

262 0

Путін завжди був імперіалістом, а за 20 років став більш авторитарним, – експосол США в РФ

На початку свого правління Путін проводив ринкові реформи та поважав приватну власність. Однак зараз російський президент відновив суворий контроль держави над економікою, особливо після вторгнення в Україну.

Надзвичайний і повноважний посол США в Росії з 2011 по 2014 рік Майкл Макфол, який досить добре знає президента РФ Володимира Путіна, розповів в інтерв'ю "Еспресо", як змінився кремлівський диктатор за останні 20 років, інформує UAINFO.org.

"Путін у 2000 році був антидемократичним. Втім він не був таким від самого початку. Свою першу статтю про Путіна я написав у 2000 році, попереджаючи світ про його антидемократичні дії. Він завжди був імперіалістом. Він оплакував розпад Радянського Союзу. Він же із КДБ і провів усе своє життя, захищаючи радянську імперію. Але 20 років тому він був набагато більш проринковим та прозахідним", - заявив він.

Дипломат нагадав, що на початку свого правління Путін проводив ринкові реформи та поважав приватну власність. Однак зараз російський президент відновив суворий контроль держави над економікою, особливо після вторгнення в Україну.

Читайте також: Путін керує через страх: у Британії вважають, що його дні пораховані

"По-друге, колись він був відкритий до взаємодії з Заходом. Він, навіть, говорив про вступ Росії до НАТО, до речі. І я хочу нагадати про це вашим глядачам, тому що сьогодні він каже, що в усьому винне НАТО, і він був змушений вторгнутися в Україну через розширення НАТО. Але 20 років тому він не боявся НАТО. Він хотів приєднатися до Альянсу і, навіть, сказав про Україну в 2002 році, що якщо Україна хоче приєднатися до НАТО, то це їхня справа, а не наша... Він став набагато більш націоналістичним патріотом, який нібито сповідує консервативні православні релігійні цінності. Я б не назвав це консерватизмом, але це те, чого не було 25 років тому", - додав Макфол.

На його думку, головною причиною змін стало посилення авторитаризму Путіна. Зокрема, він почав боятися свого народу і був змушений вигадати зовнішнього ворога для виправдання посилення контролю.

"І саме тоді він став більш антизахідним, антиукраїнським. По-друге, він боїться не розширення НАТО, а демократичної експансії. Він бачив Сербію в 2000 році, Грузію в 2003 році та, найголовніше, Помаранчеву революцію у вашій країні, і це була загроза для його авторитарного способу правління. І, звичайно, потім Революція Гідності стала ще більшою загрозою, але вже не російській безпеці. І тут я хочу це чітко прояснити. З 1941 року, з часів, коли Гітлер вторгся до Радянського Союзу, не було жодної військової загрози з боку Заходу щодо Росії. Але розширення демократії загрожувало правлінню Путіна всередині Росії", - пояснив дипломат.

Читайте також: Диктатор страху. Портников розповів, чого боїться Путін на тлі війни з Україною

Так, президент РФ постійно стверджував, що росіянам потрібна сильна держава без західних способів управління. Макфол, який був присутній на зустрічі Путіна з тодішнім віце-президентом Байденом у 2011 році, згадує, що російський лідер дуже довго розповідав, що РФ не є частиною Європи та західного світу.

"Тепер він говорить, що українці не є окремою нацією. Що ви - це просто росіяни з акцентом і це був історичний збіг обставин, що Україна стала незалежною державою. Це ще один з його дуже дивних аргументів. Але суть в тому, що якщо українці практикують демократію, то і слов'янські народи можуть це робити. Ось що загрожує правлінню Владіміра Путіна, і я думаю, що це стало його одержимістю щодо вашої країни в першу чергу, але також і щодо моєї країни, тому що йому потрібен ворог ззовні, для того, щоб легітимізувати свою диктатуру вдома",  - підсумував екс-посол.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини