MENU

"Це не повинна бути епоха воєн": саміт G20 таки прийняв офіційну декларацію зі спільною думкою щодо України

808 0

"Це не повинна бути епоха воєн": саміт G20 таки прийняв офіційну декларацію зі спільною думкою щодо України

Учасники саміту G20 в Індії оприлюднили підсумкову декларацію, в якій згадується війна РФ проти України. Країни закликали припинити військові руйнування та напади на інфраструктуру.

Країни "Великої двадцятки" заявили, що сьогоднішня ера не повинна бути епохою воєн. Про це йдеться у підсумковій декларації, опублікованій на сайті G20, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

У документі йдеться, що учасники саміту з "глибоким занепокоєнням" відзначають величезні людські страждання та негативний вплив воєн та конфліктів у всьому світі. У контексті війни в Україні учасники саміту заявили, що всі держави мають діяти відповідно до цілей та принципів Статуту ООН, згідно з яким держави мають утримуватися від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності, суверенітету чи політичної незалежності будь-якої держави.

Також у декларації йдеться про неприпустимість застосування чи загроз ядерною зброєю. Примітно, що учасники "Великої двадцятки" вкрай стурбовані впливом війни на глобальну економіку.

"G20 є головним форумом для міжнародного економічного співробітництва, і визнаючи, що хоча G20 не є платформою для розв'язання геополітичних питань і проблем безпеки, ми визнаємо, що ці проблеми можуть мати значні наслідки для глобальної економіки", – йдеться в документі.

Читайте також: Саміт G20 затьмарений розбіжностями щодо України, – Reuters

Декларація також закликає до "повної, своєчасної та ефективної реалізації зернової угоди". Учасники саміту заявили, що необхідно забезпечити негайне та безперешкодне постачання зерна, продовольства та добрив з Росії та України.

Крім того, у документі наголосили на зусиллях Туреччини за посередництва ООН, які складаються з Меморандуму про взаєморозуміння між РФ і Секретаріатом ООН щодо просування російських харчових продуктів та добрив на світові ринки та безпечного транспортування продовольства з українських портів. Учасники саміту заявили, що відновлення транспортування зерна необхідне для задоволення попиту в країнах, що розвиваються, і найменш розвинених країн, особливо в Африці.

"Наголошуючи на важливості підтримки продовольчої та енергетичної безпеки, ми закликали до припинення військових руйнувань або інших нападів на відповідну інфраструктуру", – заявили учасники саміту.

Країни "Великої двадцятки" висловили "глибоке занепокоєння" з приводу несприятливого впливу воєн на безпеку цивільного населення. Учасники саміту заявили, що конфлікти посилюють існуючу соціально-економічну нестабільність та вразливість, а також перешкоджають ефективному гуманітарному реагуванню.

Читайте також: Китай пом'якшив свою позицію щодо війни в Україні напередодні саміту G20, – Bloomberg

У підсумковій декларації учасники саміту G20 в Індії закликали всі держави підтримувати принципи міжнародного права, включаючи територіальну цілісність та суверенітет, міжнародне гуманітарне право та багатосторонню систему, що гарантує мир та стабільність.

"Мирне вирішення конфліктів та зусилля щодо розв'язання криз, а також дипломатія та діалог критично важливі. Ми об'єднаємось у наших зусиллях для подолання негативного впливу війни на світову економіку та вітаємо всі відповідні та конструктивні ініціативи, що підтримують всеосяжний, справедливий та міцний мир в Україні, який буде підтримувати всі цілі та принципи Статуту ООН для сприяння мирним, дружнім та добросусідським відносинам", – йдеться у декларації.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини