Мийте пральну машинку раз на місяць: чому це так важливо робити
Пральну машину потрібно мити один раз на місяць, а в окремих випадках – ще частіше. Нам здається, що у високій температурі пральна машинка вбиває всі бактерії, але це не так.
Про це пише Live Strong, передає 24 Канал, інформує UAINFO.org.
Наша пральна машинка, яка пере брудні рушники чи спітнілі шкарпетки може перетворитися на "колиску" з бактеріями, які будуть там кишіти. Ці патогени можуть розмножуватися всередині пральної машинки, а потім накопичуватися навіть на попраному одязі.
Чи може пральна машинка, яка ніколи не миється завдати шкоди, розповів Чарльз Герба – доктор філософії та мікробіолог університету Арізони.
Які мікроби ховаються у брудній пральній машині?
Пральна машина знаходиться у вологому середовищі, а це означає, що це чудове місце для розмноження мікробів.
За словами Чарльза Герби, найбільш стійкими патогенами є такі віруси, як норовірус та аденовірус. Втім пральні машини також створюють підґрунтя для розмноження таких бактерій, як сальмонела.
У дослідженні, опублікованому в липні 2007 року в журналі "Прикладна та екологічна біологія", Герба та його колеги відзначили, що миття одним лише миючим засобом є неефективним для знищення та дезактивації кишкових вірусів, таких як аденовірус , ротавірус та гепатит А.
На найбільший ризик наражаються літні люди та ті, хто мають ослаблений імунітет. Найкраще мити пральну машинку один раз на місяць. Якщо у вас є діти – робіть це частіше.
Як мити пральну машинку
Спочатку протріть внутрішню частину машини та ущільнення навколо дверцят універсальним засобом для чищення, потім очистіть фільтри і злийте воду. Дуже важливо позбутися цього сміття, оскільки сміття може накопичуватися і створювати атмосферу для умовно-патогенних мікроорганізмів.
Для дезінфекції залийте барабан гарячою водою та відбілювачем або замінником відбілювача. Температура відіграє ключову роль у боротьбі з патогенами. Щоб вбити кишкові віруси та бактерії, температура води повинна перевищувати 40–60 градусів за Цельсієм.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки