"Іскандери" на кордоні: експерт оцінив ризики для мирних міст України
Гірше, ніж минулого року, точно не буде, впевнений Світан.
РФ розгорнула вздовж українського кордону понад 40 пускових установок балістичних оперативно-тактичних ракетних комплексів класу земля-земля - "Іскандер". Військовий експерт Роман Світан впевнений, що вони не становлять значної загрози для українських мирних міст, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Світан наголосив, що до цього часу РФ значно вичерпала свою запаси ракет для "Іскандера", тому жодної нової проблеми розгортання комплексів не створить.
Читайте також: Виробництво ракет у Росії перевищило довоєнний рівень, – NYT
"Якби не 50, припустимо, "Іскандерів", розгорталося, а 500 – загроза була приблизно однаковою. У них всього 250 балістичних і крилатих ракет для "Іскандерів" на цей момент. Це не те, що було торік, коли кілька тисяч ракет у них було готових, вони хвилями йшли ракети по 50, по 70 ракет. Зараз у них всього 250. І що таке комплексів на 250 ракет? По п'ять ракет на комплекс? Він дві ракети відстрілює. Тобто кожен комплекс може стрельнути два з половиною рази. А ми вже прийняли ракет в кілька разів більше. Тому жодної нової проблеми це абсолютно не несе", – сказав він.
Експерт також наголосив, що росіянам необхідно відновити недоторканний запас ракет, тож з усієї наявної кількості вони зможуть випустити по Україні близько половини.
"Вони всі 250 ракет не вистрілюватимуть, їм же треба залишати щось під ядерні боєголовки в режимі "недоторканний запас". Тобто більше сотні ракет - точно залишаться. Тому ці 50 комплексів один пуск за великим рахунком можуть все зробити, не більше", – додав він.
Читайте також: Прекрасно розуміють, що на весну їм уже стріляти нічим: Роман Світан пояснив, чому росіяни звернулися вже до Північної Кореї
Світан також акцентував, що Україна готова до того, що РФ буде атакувати ракетами.
"Росіяни намагатимуться завдати ударів по нашій логістиці, по нашій енергоструктурі, по життєвоважливих системах держави, однозначно. Але ми теж до цього готові. Якщо порівняти з минулим роком, у нас в кілька разів зросла щільність ППО, кількість зенітно-ракетних комплексів, модифікації та якість ППО. У нас є практично все – від Stinger до Patriot, нехай не в достатній кількості. ... Гірше, ніж минулого року, точно не буде, буде легше", – стверджує експерт.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки