MENU

Психологи з'ясували, чому собаки з плоскими мордами більше подобаються людям

428 0

Психологи з'ясували, чому собаки з плоскими мордами більше подобаються людям

Плоскоморді собаки підкуповують хазяїв своєю безпорадністю.

Угорські вчені з Будапештського університету імені Лоранда Етвеша встановили, чому мопси, бульдоги та інші собаки з плоскими мордами подобаються людям більше, ніж їхні гостроморді родичі. Дослідження опубліковано у науковому журналі Scientific Reports, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Дресувальниця розповіла, чого не можна робити з собакою

Згідно з попередніми дослідженнями, популярність собак із плоскими мордами у світі зросла. Наприклад, у США вони стали найпопулярнішою категорією порід. Але симпатії до таких вихованців суперечать логіці – плоскоморді пси мають проблеми з диханням та здоров'ям очей, наражаються на високий ризик теплового удару і живуть порівняно недовго.

Щоб зрозуміти потяг людей до таких собак, дослідники порівняли дві породи з плоскою мордою – французького та англійського бульдогів – з угорською вівчаркою муді, що має витягнуту морду.

Читайте також: Кінолог розповіла про вісім помилок власників собак

Під час експерименту собаки мали відкрити коробку з ласощами під наглядом господарів. У ході тестів використовували три ящики різного ступеня складності. Муді впоралися з випробуванням на 93% краще за бульдогів, проте бульдоги в 4,5 раза частіше за вівчарок зверталися за допомогою до своїх власників.

Психологи вважають, що безпорадність (справжня або удавана) собак з плоскими мордами допомагає їм привертати людей до себе, роблячи тварин схожими на маленьких дітей.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини