MENU

США "близькі до рішення" про передачу Україні ракет ATACMS у касетному виконанні: чим вони відрізняються від звичайних

846 0

США "близькі до рішення" про передачу Україні ракет ATACMS у касетному виконанні: чим вони відрізняються від звичайних

Адміністрація Джо Байдена близька до рішення передати Україні ракети ATACMS із касетною боєголовкою. Саме передача цієї версії ATACMS уже перейшла на рівень обговорення очільників відомств, після чого рішення вже має ухвалити сам президент США.

Про це пише Washington Post, посилаючись на осіб, які знайомі з процесом обговорення такого постачання, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

"Міжвідомчі дискусії щодо того, чи затверджувати передачу цієї зброї, перейшли останніми днями з комітету депутатів, наради представників посадових осіб №2 в органах національної безпеки до головного комітету за участю очільників відомств. Процес завершується рішенням президента Байдена", – пише видання, посилаючись на джерела.

ATACMS із касетним озброєнням із радіусом дії до 460 км, залежно від обраної версії, може дозволити Україні завдавати ударів по командних пунктах, складах боєприпасів і маршрутах матеріально-технічного забезпечення далеко за російськими лініями фронту й окопними оборонними спорудами, пише видання.

Washington Post також зазначило, що Джо Байден проінформував Володимира Зеленського про плани передати Україні касетні ATACMS під час розмови за зачиненими дверима.

Читайте також: РФ стверджує, що снаряди зі збідненим ураном "викличуть рак". У Пентагоні відповіли

Для США передача саме кастетних ATACMS є прагматичним рішенням, бо ці ракети для Пентагону фактично мають "від'ємну" вартість.

Армія США з 2000-х років відмовляється від касетних боєприпасів загалом і від касетних ATACMS зокрема. Частину з них було конвертовано під осколково-фугасну версію. Решта залишається на складах, проте невідомо, скільки з них у боєздатному стані, враховуючи необхідність обслуговування раз на 10 років.

Збереження значної кількості таких ракет передбачає витрату коштів на утилізацію. А передавши їх Україні, США зекономить ці кошти й допоможе змінити ситуацію на полі бою.

Для України ж таке рішення було б ідеальним. Адже важко знайти краще рішення, наприклад, для ураження авіабаз, коли декілька таких ракет виведуть з ладу всі літаки на відкритих майданчиках та наземну інфраструктуру.

Удари по авіабазах та аеродромах можуть змусити російських окупантів передислокувати свою авіацію, що змінить ситуацію на полі бою.

Читайте також: "Якщо ми продовжуватимемо надавати необхідну зброю і почнемо робити це своєчасно, час буде на боці України", – адмірал ВМС США

Які ж касетні ракети ATACMS може США передати Україні? Йдеться про версії ракети М39, яка має дальність до 165 км, але 560-кг касетну бойову частину на 950 субелементів, та М39А1 з дальністю до 300 км та 160-кг бойовою частиною на 275 субелементів.

Після зіткнення такої ракети з ціллю та вибуху кожен суббоєприпас розлітається на велику кількість фрагментів. Радіус ураження живої сили кожного фрагмента – 15 метрів, загальна площа ураження касетною ракетою – понад 30 тисяч квадратних метрів.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини