MENU

Тотальне вимирання, суперконтинент та пекельна спека: вчені змоделювали "недалеке" майбутнє Землі

949 0

Тотальне вимирання, суперконтинент та пекельна спека: вчені змоделювали "недалеке" майбутнє Землі

Навряд чи нашу планету очікує щось позитивне – принаймні, так говорять вчені. Дослідникам вдалося створити віртуальну симуляцію майбутнього, і прогнози, на жаль, не радують. Використовуючи дані про рух континентів та коливання хімічного складу атмосфери, науковці спроєктували дуже віддалене майбутнє.

250 млн років тому рептилії еволюціонували. Виникли різні види ссавців. Нині дослідники вважають, що ссавці, ймовірно, житимуть ще 250 млн років. Що буде далі – розповіло видання The New York Times, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Що чекає на Землю в майбутньому

Очолив дослідження Олександр Фарнсворт, палеокліматолог з Університету Брістоля. За його словами, Земля стане занадто гарячою для всіх ссавців. Ні люди, ні тварини не зможуть жити на суші.

Три фактори спровокують ситуацію, при якій клімат стане смертоносним для майже всього живого:

  • зміна географії континентів;
  • надто яскраве Сонце;
  • збільшення вуглекислого газу.

Доктор Фарнсворт та його колеги опублікували своє дослідження в журналі Nature Geoscience.

Три вбивчі фактори

Астрономи висловлюють гіпотези, що Сонце буде ставати все яскравішим, а через 7,6 млрд років взагалі поглине Землю.

Читайте також: Наслідки жахнуть: експерти попередили, чому штучно знижувати яскравість Сонця занадто ризиковано

У міру того, як Сонце "посилатиме" на планету більше енергії, атмосфера Землі буде нагріватися, що призведе до випаровування води з океанів і континентів. Водяна пара є сильним парниковим газом, тому вона затримує ще більше тепла. За два мільярди років поверхня Землі може стати настільки гарячою, що океани википлять.

Історія Землі – це також і історія руху континентів. Останній суперконтинент Пангея існував від 330 до 170 мільйонів років тому. Згідно з дослідженням, через 250 мільйонів років уздовж екватора утвориться новий суперконтинент. Йому дали попередню назву – Пангея Ультіма. І новий континент буде набагато гарячішим, ніж сучасні материки. Сонце – основна причина. Кожні 110 мільйонів років енергія, що виділяється Сонцем, збільшується на 1 відсоток.

Утворення суперконтиненту погіршить загальну планетарну ситуацію. Земля буде нагріватися швидше, ніж океан. Фактично континенти будуть зсунуті у гігантську сушу, температура на поверхні якої різко підскочить.

Pangea Ultima також впливатиме на клімат завдяки своїй топографії, яка включатиме величезні ділянки рівнини далеко від океану. На сучасній Землі дощова вода та вуглекислий газ реагують з мінералами на схилах гір і пагорбів, які потім виносяться в море та падають на морське дно. Результатом є те, що вуглекислий газ стабільно витягується з атмосфери. Але коли на Землі утвориться Pangea Ultima, цей конвеєр сповільниться.

Читайте також: Вчені 40 років тому дали похмурий прогноз для людства: він почав здійснюватися

Ймовірно, суперконтинент буде наповнений вулканами, що викидатимуть вуглекислий газ. Завдяки турбулентним рухам розплавлених порід у глибині Землі вулкани можуть вивільняти величезні сплески вуглекислого газу протягом тисяч років. Вибухи парникових газів призведуть до різкого підвищення температури. Це, звісно, стане ще однією причиною масового вимирання.

Однак Вольфганг Кісслінг, кліматолог з Університету Ерланген-Нюрнберг у Німеччині, наголосив, що модель не враховує фактор, який може мати велике значення для виживання ссавців: поступове зниження кількості тепла, що виходить із надр Землі. Це зниження може призвести до меншої кількості вивержень вулканів і меншого викиду вуглекислого газу в атмосферу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини