Масштабна хвилина мовчання в Україні: чому це важливо та яке місто щодня зупиняється, щоб вшанувати загиблих. ВІДЕО
1 жовтня, на Покрови, в День захисників і захисниць України о 9:00 кожному громадянинові – у великому місті та в маленькому селі – запропонують вшанувати подвиг героїв хвилиною мовчання. Такий ритуал у нас є і зараз. Та 1 жовтня має стати особливим днем, коли вся Україна вшанує тих, хто захищає нас від російського окупанта.
Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Олени Мацюцької, інформує UAINFO.org.
У Чернівцях щодня вшановують загиблих захисників
У Чернівцях кожного дня о 9:00 шикуються поліцейські, перехожі зупиняються. Люди виходять з офісів, дзвонять дзвони. Чернівці чи не єдиний обласний центр, який зробив таке вшанування героїв щоденним. І для містян - це не рутина. Хтось згадує незнайомих героїв, у когось в родині сталося горе.
Читайте також: На Чернігівщині жінка власним коштом заасфальтувала вулицю, названу на честь її єдиного сина, полеглого на війні з росіянами. ВІДЕО
"Доволі часто приходять цілими сім'ями, родинами та поруч біля нас зупиняються. І люди плачуть, ми розуміємо, що вони, імовірно, втратили найрідніших", - каже керівник управління Патрульної поліції в Чернівецькій області Олег Йосипів.
Така традиція в місті від березня минулого року.
Звідки пішла традиція вшановувати жертв війни хвилиною мовчання
Хвилину мовчання, як прояв шани та скорботи, ще століття тому запропонував австралійський журналіст після закінчення Першої світової війни.
До 2022 року в Міністерстві оборони України була традиція - щодня бити у дзвін і називати кожне прізвище загиблого. Та з початком повномасштабного вторгнення цей ритуал призупинили й хвилина мовчання є щодня у загальнонаціональному марафоні о 9-й ранку.
День захисників і захисниць України - нерозривний із церковним святом Покрови. Тепер це 1 жовтня. Козаки шанували захист Божої матері. Через століття це також актуальне.
Читайте також: На Запорізькому напрямку українець повів на ворогів танк-камікадзе
"Сьогодні Україна особливо потребує захисту Божої матері, і ми бачимо, що цей покров розпростертий над усією Україною. Бо ми встояли, ми зберегли нашу незалежність і ми рухаємося далі", - каже протоієрей ПЦУ Михайло Омелян.
Для християн хвилина мовчання - це та ж сама тиха молитва, так в Україні завжди вшановували померлих. У вільній для віросповідань Україні у будь-якій релігії є свої традиції пошани героїв. Але ця загальнонаціональна хвилина мовчання буде спільною для всіх людей.
Кияни на вулиці кажуть, що це важливо як для живих, так і для тих, кого забрала війна Росії проти України.
І так разом Україна наблизиться до Перемоги. І буде ще одна, але найголовніша хвилина, як після Другої світової війни - перша хвилина миру.
Нагадаємо, президент Зеленський повідомив, що в День захисників і захисниць України, 1 жовтня, по всій країні відбудеться масштабна хвилина мовчання в пам’ять про всіх загиблих воїнів.
Також 14 липня Верховна Рада змінила дати деяких свят. Зокрема, День захисників і захисниць України офіційно святкуватиметься 1 жовтня, а не 14 жовтня.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки