Позахмарні цифри: США виділили на підтримку України понад 60 мільярдів доларів, а ЄС – 85 мільярдів євро
Через більш ніж півтора року після початку російського вторгнення в Україну громадська підтримка фінансування війни у США коливається, особливо серед республіканців.
Як йдеться в матеріалі The Washington Post, останнім часом деякі крайні праві члени Республіканської партії в Палаті представників виступають проти направлення додаткової допомоги Україні, і у вересні зробили це центральним питанням у переговорах щодо законопроекту про витрати уряду США, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Наступного дня після того, як Росія вдерлася в Україну, президент Байден санкціонував пакет військової допомоги в розмірі 350 мільйонів доларів. До нього входили стрілецька зброя та боєприпаси, а також бронежилети та спорядження для захисників України на передовій.
Через шість місяців після початку війни Пентагон пообіцяв надати найбільший транш допомоги в галузі безпеки, що являло собою "початок контрактного процесу з надання Україні додаткових пріоритетних можливостей в середньостроковій та довгостроковій перспективі, щоб гарантувати, що Україна зможе продовжувати захищати себе", - заявили в Міністерстві оборони.
Читайте також: Охочих виділяти кошти все менше, але Україна має аргументи для збереження допомоги – глава Мінфіну
Фінансування включало озброєння, навчання, медичні засоби, генератори та реставрацію. Експерти розглядали цю суму як величезну інвестицію в союзника США, небачену з часів Другої світової війни.
"Це надзвичайні цифри", - сказав Майкл О'хенлон, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса. Він порівняв ці цифри із зобов'язаннями США перед європейськими країнами наприкінці Другої світової війни. План Маршалла з поправкою на інфляцію склав близько 150 мільярдів доларів за три роки.
Загалом від початку російського вторгнення США виділили Україні понад $60 мільярдів, в цю суму входить понад $43 мільярдів військової допомоги. (Раніше The Washington Post писав про те, що станом на 6 серпня 2023 року загальний обсяг допомоги США Україні вже досяг $66,2 млрд. – ред.)
У серпні Білий дім звернувся до Конгресу з проханням схвалити додаткову допомогу Україні на суму понад 20 мільярдів доларів, але зараз це фінансування знаходиться під загрозою.
Тим часом громадська підтримка фінансування війни в США коливається. Червневе опитування дослідницького центру Pew показало, що 44 відсотки республіканців заявили, що Сполучені Штати надають занадто велику допомогу Україні. Це стало темою для розмов серед деяких кандидатів у Сенат від Республіканської партії, а також серед деяких претендентів на пост Президента від Партії.
Читайте також: Серед європейців різко скорочується кількість прихильників надання допомоги Україні, – Newsweek
Своєю чергою країни-члени Європейського Союзу та керівні інституції ЄС разом виділили на підтримку України найбільшу суму у світі, яка сягнула 85 мільярдів євро. Як повідомляє УНІАН, про це віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель сказав на пресконференції у Києві.
Зокрема, високий представник ЄС детально розповів про зустріч з міністром оборони України Рустемом Умєровим, під час якої були обговорені військова підтримка української армії та ситуація на полі бою з військової точки зору.
"Я не можу повідомити усе, про що ми обмінювалися інформацією. Але ця зустріч була спрямована на визначення пріоритетів з міністром оборони. Аби сказати йому, що ми робимо, що ми можемо зробити ще, які найбільш нагальні потреби з точки зору боєприпасів, навчання, надання зброї, якою ви можете перемогти. І також, аби краще зрозуміти, чому у деяких випадках, наша підтримка не сприймається такою важливою, якою вона є", - наголосив Боррель.
У цьому зв'язку, високий представник ЄС навів статистичні дані.
"Наша військова підтримка сягнула 25 млрд євро. А загалом, військова, цивільна і гуманітарна допомога сягнули цифри 85 млрд євро, виділених спільно країнами-членами та європейськими інституціями. Це є найвищою сумою у світі", - наголосив Боррель.
Він сказав, що запевнив Умєрова, що ЄС працює заради миру, але одночасно має підтримувати Україну.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки