Повітряні кульки: історія та сучасність
Всі дорослі колись були дітьми. І, мабуть, кожен хоча б раз тримав у руці повітряні кульки – різнобарвні та чудові. Так, це справжнє уособлення дитинства та свята, яке і сьогодні дарує нам чудовий настрій та нагадує про найкращі часи. Проте мало хто замислюється, як виникли перші повітряні кульки, з якою метою взагалі були створені та як перетворилися на справжній тренд в облаштуванні урочистих заходів та створенні святкового антуражу.
Трохи історії
Датою виникнення повітряних куль прийнято вважати 1824 рік (так, скоро 200-літній ювілей). Саме тоді британський фізик Майкл Фарадей під час дослідів з воднем створив першу надувну кульку з 2-х латексних кульків, наповнених воднем. Згодом подібні вироби почали виготовляти мануфактурники вже з метою суто комерційних продажів.
Сучасні повітряні кулі, які можна купити, наприклад, в інтернет-магазині флористики DonPion в Києві, суттєво відрізняються за дизайном та матеріалами виготовлення від своїх попередників 200 річної давнини, а також є загальнодоступними за ціною.
Які повітряні кулі можна купити сьогодні на українському ринку?
Повітряні кулі є настільки популярними, що існує окремий ринок (до речі, досить успішний комерційно), який займається суто даною товарною нішею. Відповідно існує хороший вибір подібних виробів. За матеріалом виготовлення повітряні кулі бувають латексні та фольговані.
Латексні
Є найбільш розповсюдженими. Латекс – полімерний матеріал, який забезпечує належну еластичність та міцність для виготовлення подібних виробів. Крім того, в латекс можна додавати пігменти (для надання кулькам потрібного забарвлення).
Особливості латексних повітряних куль:
- наповнюються гелієм або повітрям (краще);
- зберігають літальну здатність протягом 24 годин;
- мають невелику ціну.
Латексні повітряні кулі є чудовим вибором, якщо ви плануєте заповнити святом кімнату, при цьому бажаєте дещо зекономити.
Фольговані
Фольговані кулі виготовляються з тонкої лавсанової плівки (а не з фольги, як багато хто вважає). А характерне металізоване покриття є результатом спеціальної обробки (метод термозварювання + фарба).
Особливістю фольгованих повітряних куль є відсутність пор, завдяки чому вони зберігають наповнення досить довго (понад 2-3 тижні), а також краща міцність та зовнішня ефектність. Це чудове рішення для створення великих надувних фігур та святкових композицій.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки