Reuters: ХАМАС роками обманював Ізраїль, щоб напасти. Для тренувань збудували макет поселення в Газі
Ракета, випущена з сектору Гази в бік Ізраїлю, 7 жовтня 2023 року (Фото:REUTERS/Ibraheem Abu Mustafa)
Палестинський ісламістський рух ХАМАС протягом довгого часу готувався до нападу на Ізраїль, використовуючи "безпрецедентну тактику розвідки", щоб ввести країну в оману.
Про це пише Reuters, посилаючись на джерело в угрупованні, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
За його словами, тоді як Ізраїль був переконаний, що стримує ХАМАС, надаючи економічні стимули робітникам сектору Гази, бойовики тренувалися, навчалися й водночас змогли переконати: «ХАМАС не готовий до бою».
Читайте також: Формула "земля в обмін на мир" не працює: що показала ситуація в Ізраїлі та чому "Залізний купол" не може дати 100% захисту від ракет
Близьке до руху терористів джерело розповіло Reuters, що одним із найяскравіших елементів підготовки було будівництво макета ізраїльського поселення в Газі, де вони відпрацьовували висадку військового десанту і тренувалися проводити штурми.
«Ізраїль, безумовно, бачив їх, але був переконаний, що ХАМАС не хоче вступати в конфронтацію. ХАМАС зміг створити цілісний образ того, що він не готовий до військової авантюри проти Ізраїлю», — заявив співрозмовник.
Як пише агентство, задля хитрості протягом останніх двох років ХАМАС утримувався від військових операцій проти Ізраїлю, навіть коли інша ісламістська збройна група Ісламський джихад здійснила серію власних нападів і ракетних обстрілів.
Таку «стриманість» з боку ХАМАСу публічно критикували й висміювали його прихильники — також для того, щоб Ізраїль думав, що терористів турбують економічні проблеми, а не війна, заявило джерело Reuters.
За його словами, багато ватажків ХАМАСу не знали про остаточний план й кінцеву мету тренувань бойовиків. Важливою складовою було не допустити витоку інформації.
У день нападу, 7 жовтня, операцію розділили на три частини:
- Масований обстріл близько 3000 ракет з сектору Гази, вторгнення бойовиків на дельтапланах. Вони мали забезпечити безпеку місцевості, щоб елітний підрозділ спецпризначенців штурмував укріплену стіну, яка відокремлює Газу від поселень і яку Ізраїль побудував для запобігання проникненню на територію. Бойовики за допомогою вибухівки прорвали бар'єри й прорвалися на мотоциклах.
- Атака на штаб-квартиру армії Ізраїлю в південній частині Гази й заглушення зв’язку.
- Захоплення й переміщення заручників до сектору Гази.
Джерело Reuters в службі безпеки Ізраїлю визнало, що ізраїльскі спецслужби обдурив ХАМАС: «Вони змусили нас думати, що їм потрібні гроші. І весь цей час вони були залучені до навчань, тренувань, поки не влаштували бунт».
Читайте також: Напад ХАМАС на Ізраїль: Жданов заявив про схожість з вторгненням РФ в Україну
Ще один співрозмовник агентства сказав, що був період, коли Ізраїль вважав, що лідер руху в Газі Ях’я ас-Сінвар був зайнятий управлінням Газою, «а не вбивством євреїв». Також, каже він, Ізраїль відвернув свою увагу від ХАМАСу, намагаючись нормалізувати відносини з Саудівською Аравією.
Війна в Ізраїлі — що відомо
7 жовтня в Ізраїлі почалися масштабні бойові дії. ХАМАС кілька разів атакував країну ракетами. Також озброєні палестинські бойовики вторглися на південь Ізраїлю, вбиваючи людей і захоплюючи заручників.
У відповідь на атаку ХАМАС армія оборони Ізраїлю розпочала операцію Залізні мечі, завдавши ударів по сектору Гази. У ніч проти 8 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над більшістю населених пунктів, куди проникли палестинські бойовики.
8 жовтня військово-політичний кабінет Ізраїлю оголосив стан війни вперше з 1973 року, а прем'єр країни Біньямін Нетаньягу попередив, що війна буде довгою і важкою. Він закликав жителів Гази «забратися геть негайно, тому що ми будемо діяти скрізь із повною силою».
Відомо вже про понад 700 загиблих в Ізраїлі, серед них є двоє українців. Також, за даними ЗМІ, загинули, зокрема, кілька американців. Військові США переміщують ударну авіаносну групу та військові літаки ближче до Ізраїлю, а також негайно почнуть постачати державі боєприпаси та іншу військову допомогу.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки