Ракетні атаки: скількома літаками Росія обстрілює Україну і що може змінити ситуацію. ВІДЕО
Ворожа авіація продовжує атакувати Україну крилатими ракетами й для цього росіяни використовують щонайменше чотири десятки аеродромів навколо українських кордонів та в тимчасово окупованому Криму. Але після вдалих операцій наших військових окупанти стали обережнішими.
Про це йдеться у сюжеті кореспондента ТСН Віталія Афанасієнка, інформує UAINFO.org.
У Пскові 30 серпня 2023 року вибухнув військово-транспортний літак "Іл-76", який доправляв з Ірану чималу кількість "Шахедів". За лічені хвилини, "на знак солідарності", полум'яну естафету підхопили й інші "сімдесят шості".
Тоді там самоліквідувалось аж чотири літаки "ІЛ", кожен із яких, вартує 85 мільйонів доларів. Військові оглядачі назвали ту операцію українського ГУР - однією з найдорожчих для російської авіації. Горіли російські літаки й в інших регіонах.
Дрони - це поки що єдиний спосіб дотягнутися до летовищ росіян, звідки стартують ворожі носії крилатих ракет. Після влучних ударів по аеродромах, Росія змушена ховати й тактичну, і стратегічну авіацію вглиб своєї території.
Читайте також: Експерт пояснив наслідки для РФ "прильотів" по аеродромах на окупованих територіях
"Були випадки, коли були знищені літаки ТУ-22, були пошкодження. Така втрата для них дуже суттєва. Їх не є багато і нові вони не виготовляють. А ТУ-95-х їх більше, вони не виготовляються, але вона закладена з великими ресурсом. Щодо ТУ-22М3 вони намагалися модернізувати для того, щоб вони могли бути носієм ракет "Кинджал", їх кількість не є великою, але навіть те, що є, це все одно велика загроза", - каже редактор інформаційного ресурсу MILITARYAVIATION.IA.UA Денис Томенчук.
За офіційною інформацією від української розвідки, Росія у війні проти нас використовує 436 літаків. Російська авіація стартує зі щонайменше чотири десятки летовищ навколо наших кордонів, включно з територією тимчасово загарбаного Криму.
Стратегічна авіація РФ злітає далеко від України: до аеродрому "Сольци" - 700 кілометрів, до "Саваслейки" - 600. Стільки ж до "Енгельса". Злітають для ракетних ударів окупанти й з летовища "Дягілево", до якого 500 кілометрів. Найдалі розташований аеродром "Оленья" - Мурманська область за 1788 кілометрів від України.
Читайте також: Ракети ATACMS можуть розв'язати велику проблему ЗСУ на фронті, – експерт
"Весь минулий рік основною базою був "Енгельс", але після того удару вони намагаються розосередитися. Зараз очевидно, що основна сила знаходиться на аеродромі "Оленья". Для нас це час, якщо ми бачимо що об 11 ночі з "Оленьї" злетіли ТУ-95, ми розуміємо - десь годині о 2-3 будуть пуски. Відповідно для військових є час змінити місце своєї дислокації", - каже Денис Томенчук.
Кардинально змінити ситуацію і повністю закрити небо над Україною допоможуть лише додаткові Patriot, IRIS-T та довгоочікувані F-16, разом із дронами-камікадзе, які Україна вже і сама виготовляє досить далекобійними та непомітними для ворожих радарів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки