MENU

Вищу освіту в Україні чекають фундаментальні зміни: заочки не буде, а студенти самі обиратимуть, скільки вчитись

1732 0

Уряд затвердив законопроєкт щодо нововведень у системі вищої освіти. Тепер студенти зможуть обирати, скільки триватиме навчання, та ті дисципліни, що їх дійсно цікавлять.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі. Здобувачі освіти також матимуть змогу змінити спеціальність на іншу після 1-2 курсу, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.

Головною метою оновлень стала оптимізація освіти та наближення до європейських стандартів. "Тепер у студентів буде більше свободи дій", – написав Федоров. Детальніше про зміни читайте у нашому матеріалі.

Термін навчання

Студенти, які вступили на контракт, отримають можливість самостійно регулювати тривалість навчання. До прикладу, можна буде здобути бакалаврський ступінь освіти за три роки, замість чотирьох. Або ж навпаки – за шість років. Це нововведення допоможе у формуванні зручного графіку, якщо студент працює або ж прагне зосередитися на певних предметах.

Вибір спеціальності

Здобувачі освіти матимуть змогу обрати спеціальність у галузі, на яку вони вступали. Це надасть студентами більше часу для того, щоб визначитися з майбутньою професією. 1-2 роки вступники вивчатимуть загальноосвітні предмети, а далі зможуть обрати конкретне направлення.

Дистанційна форма навчання

Дистанційна форма навчання замінить застарілі формати, як заочні та вечірні курси. Дистанційка показала себе ефективнішою, ніж куплений диплом та освіта "для галочки". З таким форматом студенти самостійно обиратимуть час і місце для занять.

Аудиторні заняття

Більшість занять у кредиті ЄКТС йшли на самостійне опрацювання студентами. Однак із нововведеннями, кількість годин буде визначеною на лекційних або практичних парах.

Вибіркові курси

Вибіркових курсів стане менше для регульованих спеціальностей, таких як право, медицина, віськова служба тощо. Однак нерегульовані спеціальності, як філологія, фінанси, кібернетика, отримають більше свободи дій у цьому плані.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини