MENU

Українська стрічка “La Palisiada” отримала приз за найкращий ігровий фільм на кінофестивалі Ukraina Festiwal Filmowy у Варшаві

158 0

Фото: Держкіно

Фільм “Ля Палісіада” режисера Філіпа Сотниченка отримав приз як найкращий ігровий фільм на кінофестивалі Ukraina Festiwal Filmowy, який відбувався у Варшаві.

Про це повідомляє Держкіно, інформує UAINFO.org.

"Ля Палісіада" — картина про часи 1996 року, за 5 місяців до мораторію на смертну кару двоє старих друзів, детектив міліції та судовий психіатр, розслідують убивство свого колеги. Колись давно вони обидва були закохані у вдову загиблого. Занурені в заплутану справу і у давно забуті спогади, вони створюють майбутнє, в якому мають жити їхні діти, успадкувавши нереалізовані прагнення батьків.

Фільм реалізовано за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства України з питань кіно та Гетеборзького кінофонду.

Міжнародна промоція відбувалась за підтримки Українського інституту та Eurimages.

Виробництво студій — СУК та ВІАТЕЛ.

Також журі відмітило спеціальною відзнакою операторську роботу Володимира Усика.

Стрічку на фестивалі представляли режисер Філіп Сотниченко та виконавець головної ролі Новруз Пашаєв.

Також нагороди отрималі інші українські фільми створені за підтримки Держкіно та українські актори:

- У конкурсі ігрового кіно почесну грамоту отримав фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс», а також журі окремо відзначили акторську гру Владислава Балюка.

- Відзнака за кращий художній фільм: «Люксембург, Люксембург» режесер Антоніо Лукич

- Почесна відзнака найкраща актриса: Ірма Вітовська у фільмі «Королі репу»

- Почесна відзнака найкраща актриса: Каріна Химчук у фільмі «Ти мене любиш?».

Кінофестиваль проходив з 18 по 24 жовтня 2023 року у кінотеатрі "Кінотека", кінотеатрі "Амондо" та Центрі кінокультури ім. Анджея Вайди у Варшаві.

Ukraina Festiwal Filmowy єдиний український кінофестиваль у Польщі, під час якого було показано понад 60 фільмів – нові ігрові, документальні, короткометражні та анімаційні стрічки, а також найкращі фільми-переможці фестивалів, які були зняті в Україні за останні роки.

Цоього року у програмі кінофестивалю приймали участь наступні фільми, створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно:

Основний конкурс:

Документальні фільми:

"Залізні метелики"

Художні фільми:

"Довбуш. Таємниця Чорних гір", "Люксембург, Люксембург", "Королі репу", "Смак свободи"(гала відкриття), "Мирний-21", "Ля Палісіада", "Я, Ніна", "Коза ностра. Мама їде", "Ти мене любиш?", "Я і Фелікс".

Ретроспектива: кіно незалежності: "Мої думки тихі";

Ретроспектива Голодомор: "Будинок слово. Нескінченний роман";

U!ff dla dzieci: для дітей: «Мавка. Лісова Пісня»;

Конкурс короткометражних фільмів: "Виховання висотою".

З жовтня до грудня кінофестиваль Ukraina Festiwal Filmowy відбудеться в інших польських містах: Вроцлав, Краків, Познань, Ополе, Ґданськ, Ґливиці, Плоцьк, Гожув-Велькопольський та інших.

Онлайн кінофестиваль Ukraina Festiwal Filmowy відбудеться з 27 жовтня по 12 листопада 2023 року https://ukrainaff.com/festiwal-online

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини