MENU

"Сталевий фронт" на захисті держави

204 0

Повномасштабне вторгнення російських окупантів сильно вдарило по українській економіці. Зокрема, спровокувало масове закриття низки бізнесів. Проте підприємства, які встояли, стали справжньою опорою державного бюджету. Прикладом є бізнеси Ріната Ахметова, якому також належить футбольний клуб «Шахтар» https://shakhtar.com/club/management/akhmetov.

На початку війни 2022 року підприємець дав обіцянку всіляко сприяти встановленню справедливості та перемозі України. За минулі 18 місяців ФК «Шахтар», Фонд Ріната Ахметова та інвестиційна група SCM надали допомогу на суму приблизно 6 млрд грн ($175 млн). Ці гроші були використані на підтримку цивільних українців, а також забезпечення військових підрозділів. Наразі допомога продовжує надходити, попри те, що Рінат Ахметов за цей час втратив більше половини статків.

Матеріальні збитки

Бізнес Ріната Ахметова зазнав колосальних збитків, оскільки найбільші виробничі потужності розташовані в південних та східних регіонах України. Це аграрні території, металургійні комбінати, енергетичні потужності. Зокрема, повністю було зруйновано «Азовсталь» і ММК ім. Ілліча. Вцілілі підприємства мусили значно скоротити об’єми роботи. Проте, це не завадило організувати ефективну допомогу українським оборонцям.

Внесок металургів

З перших днів війни 2022 року «Метінвест» налагодив виробництво протидесантних і протитанкових їжаків, шипованих ланцюгів. Далі настала черга польових печей. Навесні довелося оперативно  розв'язувати проблему нестачі бронежилетів. Для цього інженери «Метінвест» розробили унікальний сплав, що відповідає міжнародним вимогам до броні. Це стало визначним здобутком проєкту «Сталевий фронт».

Також спеціалісти підприємства створили новітні бліндажні укриття. Такі конструкції легко перевозити та збирати в польових умовах, а їхня конструкція підвищує комфорт та безпеку бійців на передовій.

Внесок енергетиків

Компанія ДТЕК, яка також належить Рінату Ахметову, через війну втратила до 70% «зелених» потужностей, а також приблизно 30% теплогенерації. Однак її працівники продовжують обслуговувати мережі навіть під час масованих обстрілів енергетичної інфраструктури. Саме ці інженери часто стоять за швидким відновленням електропостачання в деокупованих населених пунктах. Додатково ДТЕК безкоштовно забезпечує живлення для деяких стратегічно важливих об’єктів в різних регіонах країни, наприклад, для лікарень і шпиталів.

Хоча така допомога надзвичайно важлива, вона не покриває потреб українського суспільства повністю. Тому додатково фонди Ріната Ахметова надають гуманітарну допомогу, закуповують для військових автівки, тепловізори, дрони, обладнання для зв’язку, аптечки та багато інших необхідних речей.

 Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини